05.12.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Що таке методичні вказівки до курсової роботи?
 2. Навіщо студенту методичка?
 3. Де взяти методичку?
 4. Найважливіші пункти у методичці: куди дивитись?

 

«Читай методичку!» Ця багатозначна фраза викладача за ступенем грізності зрівняється, хіба що, з дитячими спогадами, коли повертаєшся у двір, а друзі на повний голос мовлять – тебе мама шукала.

 

Що таке методичні вказівки до курсової роботи?

 

Стосовно до курсової роботи методичка вирішує все. Це не перебільшена фраза. Саме методичні вказівки є головними орієнтирами, як і що робити. При цьому враховується специфіка конкретного ВНЗ і переваги групи викладачів.

 

У брошурі дані поради, рекомендації і вимоги – все те, що робить курсову роботу різновидом наукової праці, а не твором на вільну тему. Звичайно, можна скористатися загальними рекомендаціями, які застосовні для всіх навчальних закладів. Але індивідуальний підхід цінний в кожній сфері.

 

Структурно методичні рекомендації включають:

 • загальні положення;
 • формулювання цілей і завдань;
 • оформлення титульної сторінки;
 • стандарти для бібліографічного списку;
 • правила додавання посилань на літературу і оформлення цитат;
 • вимоги щодо форматування тексту.

 

Залежно від кафедри і дисципліни може робитися акцент на питаннях, які, як показує досвід, викликають труднощі у студентів. Іншими словами методичка – це путівник і помічник. Звичайно, якщо вона складена грамотно і доступно, а не просто стала галочкою в черговому послужному списку. Але це тема окремої розмови.

Стверджувати про абсолютну важливість і необхідність методички можуть тільки її автори. Але якщо це принципова позиція – не посперечаєшся. Два життєві анекдоти в тему

 

Навіщо студенту методичка?

 

А навіщо карта в невідомому місті? Ви приїхали, наприклад, до Відня і маєте базовий набір мандрівника, але не знаєте, куди йти. Путівник стане незамінним помічником. Він спростить завдання і позбавить від труднощів. Так і з методичкою: якщо є можливість скористатися підказкою, чому б і ні?

 

Курсове проектування без методичних вказівок може призвести до несподіваних наслідків. Робота тисячу разів може бути цікавою, але принциповий викладач не завжди зробить поступку і закриє очі на ігнорування вимог.

 

 1. Усі, хто прогулював пари фізкультури, візьміть методички. – Ми будемо писати реферат? – Ні, беремо в руки посібник і біжимо марафон.
 2. Я – викладач з принципами, хабарів не беру. І до речі, ви не напишете курсову по предмету без моєї методички вартістю 200 гривень.

 

Якщо говорити більш серйозно, методичні вказівки спрощують життя студента. По-перше, з’являється можливість написати курсову роботу відразу без помилок і уникнути доробок. По-друге, позбавити себе від необхідності ставити питання викладачеві і зайвий раз муляти очі.

Добре б подбати про отримання методички заздалегідь. У період ажіотажу, коли терміни підтискають, мало які жертви будуть потрібні

Де взяти методичку?

 

Така допомога з написання студентської роботи тиражується кафедрою. Традиційно можна звернутися в бібліотеку, до викладача або особисто в методичний відділ. Часто список методичок вивішується біля кафедри.

 

Є альтернатива у вигляді більш передбачливих колег, які подбали про допомогу заздалегідь і вихопили рідкісні екземпляри. Домовляйтеся. Якщо всі варіанти випробувані, але навіть в Інтернеті ніхто не злив матеріал – звертайтеся безпосередньо до викладача. Вислухаєте про відповідальність, але допомогу напевно отримаєте. Ціна питання – дуже індивідуальний аспект.

Незважаючи на наявність загальних стандартів по ДСТУ, ваш ВНЗ і конкретна кафедра можуть впровадити свої рекомендації, які будуть відрізнятися від загальноприйнятих. В цьому випадку методичка є єдиним джерелом, в якому ці питання будуть прописані.

 

Найважливіші пункти у методичці: куди дивитись?

 

В першу чергу дивіться на пункти, в яких вказано обсяг і вимоги до оформлення. На ці моменти вже точно звернуть увагу. Як то кажуть – зустрічають по одягу. Відформатуйте матеріал відповідно до вказівок по розмітці сторінки, шрифту, оформлення заголовків, підготовці титульного аркуша.

 

Зверніть увагу на список літератури. В методичці не тільки вказані правила оформлення, а й, як правило, рекомендації по підбору літератури, в тому числі нерідкі прямі вказівки авторів – скористайтеся підказкою. Нехай в цьому питанні ваша думка і думка творця допомоги хоча б частково збігаються.

 

Як правило, в більшості випадків методичні вказівки потрібні в першу чергу студентам. Звичайно, окремі випадки ніхто не відміняв. Але саме методичка може стати дороговказом в темному царстві знань, особливо коли часу до години Х залишилося зовсім небагато.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × one =