Методичні рекомендації до написання курсової роботи

«Читай методичку!» Ця багатозначна фраза викладача за ступенем грізності зрівняється, хіба що, з дитячими спогадами, коли повертаєшся у двір, а друзі на повний голос мовлять – тебе мама шукала.

 

Що таке методичні вказівки до курсової роботи?

 

Стосовно до курсової роботи методичка вирішує все. Це не перебільшена фраза. Саме методичні вказівки є головними орієнтирами, як і що робити. При цьому враховується специфіка конкретного ВНЗ і переваги групи викладачів. У брошурі дані поради, рекомендації і вимоги – все те, що робить курсову роботу різновидом наукової праці, а не твором на вільну тему. Звичайно, можна скористатися загальними рекомендаціями, які застосовні для всіх навчальних закладів. Але індивідуальний підхід цінний в кожній сфері.

Структурно методичні рекомендації включають:

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  • загальні положення;
  • формулювання цілей і завдань;
  • оформлення титульної сторінки;
  • стандарти для бібліографічного списку;
  • правила додавання посилань на літературу і оформлення цитат;
  • вимоги щодо форматування тексту.

  Залежно від кафедри і дисципліни може робитися акцент на питаннях, які, як показує досвід, викликають труднощі у студентів. Іншими словами методичка – це путівник і помічник. Звичайно, якщо вона складена грамотно і доступно, а не просто стала галочкою в черговому послужному списку. Але це тема окремої розмови.

  Стверджувати про абсолютну важливість і необхідність методички можуть тільки її автори. Але якщо це принципова позиція – не посперечаєшся. 

  Навіщо студенту методичка?

   

  А навіщо карта в невідомому місті? Ви приїхали, наприклад, до Відня і маєте базовий набір мандрівника, але не знаєте, куди йти. Путівник стане незамінним помічником. Він спростить завдання і позбавить від труднощів. Так і з методичкою: якщо є можливість скористатися підказкою, чому б і ні? Курсове проектування без методичних вказівок може призвести до несподіваних наслідків. Робота тисячу разів може бути цікавою, але принциповий викладач не завжди зробить поступку і закриє очі на ігнорування вимог.

  Якщо говорити більш серйозно, методичні вказівки спрощують життя студента. По-перше, з’являється можливість написати курсову роботу відразу без помилок і уникнути доробок. По-друге, позбавити себе від необхідності ставити питання викладачеві і зайвий раз муляти очі.

  Добре б подбати про отримання методички заздалегідь. У період ажіотажу, коли терміни підтискають, мало які жертви будуть потрібні

  Де взяти методичку?

   

  Така допомога з написання студентської роботи тиражується кафедрою. Традиційно можна звернутися в бібліотеку, до викладача або особисто в методичний відділ. Часто список методичок вивішується біля кафедри. Є альтернатива у вигляді більш передбачливих колег, які подбали про допомогу заздалегідь і вихопили рідкісні екземпляри. Домовляйтеся. Якщо всі варіанти випробувані, але навіть в Інтернеті ніхто не злив матеріал – звертайтеся безпосередньо до викладача. Вислухаєте про відповідальність, але допомогу напевно отримаєте. Ціна питання – дуже індивідуальний аспект.

  Незважаючи на наявність загальних стандартів по ДСТУ, ваш ВНЗ і конкретна кафедра можуть впровадити свої рекомендації, які будуть відрізнятися від загальноприйнятих. В цьому випадку методичка є єдиним джерелом, в якому ці питання будуть прописані.

  Найважливіші пункти у методичці: куди дивитись?

   

  В першу чергу дивіться на пункти, в яких вказано обсяг і вимоги до оформлення. На ці моменти вже точно звернуть увагу. Як то кажуть – зустрічають по одягу. Відформатуйте матеріал відповідно до вказівок по розмітці сторінки, шрифту, оформлення заголовків, підготовці титульного аркуша. Зверніть увагу на список літератури. В методичці не тільки вказані правила оформлення, а й, як правило, рекомендації по підбору літератури, в тому числі нерідкі прямі вказівки авторів – скористайтеся підказкою. Нехай в цьому питанні ваша думка і думка творця допомоги хоча б частково збігаються.

  Як правило, в більшості випадків методичні вказівки потрібні в першу чергу студентам. Звичайно, окремі випадки ніхто не відміняв. Але саме методичка може стати дороговказом в темному царстві знань, особливо коли часу до години Х залишилося зовсім небагато.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук