Avatar 13.05.2020 Час читання: 7 минут

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Плагіат і курсова робота
  2. Вимоги до унікальності курсової роботи
  3. Кращі онлайн-сервіси перевірки на плагіат

 

Якою б чудовою не була курсова робота, а без успішної перевірки на плагіат це всього лише теоретичне чтиво. Що найприкріше, унікальність буває низькою, навіть коли наукова робота написана з нуля. У цій статті ми розберемо, як перевірити курсову роботу, щоб не отримати неприємний сюрприз.

 

Плагіат та курсова робота

 

Перевірка на плагіат – це показник рівня оригінальності та унікальності тексту. Чим вище показник, тим краще. Головна причина, по якій викладачів хвилює цей показник – бажання перевірити, сам студент підготував роботу або скопіював чужий варіант. Цілі максимально зрозумілі, чи не так?

 

Важливі моменти:

 

  1. Плагіат – це запозичення чужих думок, робіт, публікацій та видача таких матеріалів за власні напрацювання. В глобальному плані – це порушення авторських прав. На рівні курсової роботи є більш просте і зрозуміле визначення – халтура. Так от, халтурити не бажано.
  2. Поганий рерайт – це теж плагіат.
  • Якщо ви отримали та скопіювали кілька фрагментів з інших курсових або дипломів і з’єднали їх в нібито свою курсову, на позитивний результат розраховувати не варто.
  • Якщо ви переставили слова в реченнях або абияк замінили фрази, але «портрет» вихідного матеріалу очевидний, це не авторська робота.
  • Якщо ви прогнали чужий текст через програми синонімайзу і думаєте, що впоралися – дивіться результати перших двох пунктів.

 

Курсові роботи не можуть обходитися без цитат. Цитати самі по собі апріорі не унікальні. Однак, по-перше, завжди в запасі є той самий залишок 15 відсотків (нагадуємо, що курсова повинна бути унікальна бажано на 85%), а по-друге, правильно оформлені виноски і посилання на законних підставах можуть бути виключені при перевірці і ніяк не нашкодити загальному показнику.

Хто перший додумався перевіряти унікальність? Артемій Нікітов, викладач МИЭМП, втомився боротися зі скачаними курсовими та дипломами з Інтернету, які ж знав фактично напам’ять. Він замовив розробку спеціальної програми. Так в 2005 році з’явився Антиплагіат. Життя студентів ускладнилася

Вимоги до унікальності курсової роботи

 

Показник 85% і вище – орієнтовний і бажаний результат. Насправді конкретні цифри залежать від внутрішньої політики навчального закладу та обраної дисципліни. Але не варто розраховувати на поблажливість до суцільно підсвічених текстів при перевірці на плагіат.

 

Факультет і напрямок навіть в рамках одного Вузу також можуть відрізнятися своїми вимогами до унікальності. Наприклад, студентам медичних і технічних напрямів дається поблажливість аж до 50%. Це логічно, враховуючи специфіку термінології, велику кількість формул, розрахунків тощо.

 

Природничі спеціальності стають приводом здати курсову роботу з 65% унікальності. Найменші «поблажки» у соціологічних і гуманітарних факультетів – 70-75%. Як стверджують «технарі» – болтологією можна розбавити все що завгодно.

 

Отже, тепер головне. Уточніть потрібний вам відсоток у викладача. Також ця інформація повинна міститися в методичних рекомендаціях. До речі, не полінуйтеся, візьміть цю корисну брошуру на кафедрі. Там же може бути вказана бажана система перевірки.

 

І найголовніше – не орієнтуйтеся на нижчу межу, залиште собі в запас до 5% унікальності понад. Перевірки можуть «скаканути», і на захисті буде неприємний сюрприз.

Уточніть потрібний вам відсоток у викладача. Також ця інформація повинна міститися в методичних рекомендаціях. До речі, не полінуйтеся, візьміть цю корисну брошуру на кафедрі. Там же може бути вказана бажана система перевірки

Кращі онлайн-сервіси перевірки на плагіат

 

Як це часто буває, універсальний і єдино вірний варіант виділити складно. Хіба що, мабуть, Антиплагіат.ВУЗ. Але доступ до ресурсів обмежено і є тільки у викладачів. Як же бути? «Прогнати» текст по всіляких найкращих сервісах. Ми пропонуємо 4 варіанти.

 

Text.ru

 

Біржа копірайтингу з власною системою перевірки і сео аналізу тексту. Дуже зручно, в тому числі для перевірки орфографічних помилок. Тут вам і заспамленість, і водність, і кількість символів – мінімальний обов’язковий набір характеристик тексту.

Алгоритм перевірки відрізняється достатньою жорсткістю. Будьте готові до підсвічування не унікальних фрагментів, навіть коли самостійно пишете курсову роботу. Але є переваги – замінивши кілька речень або попрацювавши зі словами-спамами, результат може відразу здивувати високими показниками.

 

 

Etxt

 

Старий, добрий, надійний Etxt вже виростив не одне покоління студентів. Максимально простий інтерфейс біржі, дуже грамотна система перевірки і відносно висока швидкість (в залежності від кількості заявок) – все зручно і просто.

 

Однак є недоліки. Наприклад, крім відсотка унікальності і відсотка орфографічних помилок перевірка не дає ніяких додаткових даних по тексту. Тобто, перевірка виключно методом виявлення рерайту та методом виявлення копій.

 

І ще. Обмеження щодо ліміту обсягу тексту – 10 тисяч символів. Тобто курсову вам доведеться розбити мінімум на 4 частини і перевіряти фрагментами. Це не є максимальна гарантія, оскільки унікальні фрагменти не завжди забезпечують потрібну унікальність всієї роботи цілком.