Оформлення посилань у курсовій та дипломній ❗

Жодна курсова чи дипломна робота не обходиться без посилань. Разом з виносками це законний і дуже зручний спосіб використовувати першоджерела і при цьому пройти перевірку на унікальність. Складності дві: потрібно розуміти різницю між посиланнями та виносками, а також знати правила оформлення. Давайте приступимо.

 

Виноски та посилання: у чому різниця

 

Посилання – це запис з інформацією про документ, що згадується у тексті. Такі собі пошукові дані, щоб легко було знайти першоджерело. Прізвище автора, назва твору, рік видання тощо.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Виноска – це додатковий текст, розташований унизу сторінки, під межею. Він може пояснювати думку автора, уточнювати джерело, бути приміткою. Так оформляється переклад слів чи речень. Якщо ви читали в школі «Війну та мир», точно пам’ятаєте цю нескінченну кількість французьких фраз і переклад унизу – типові виноски.

     

    Якщо копнути глибше, і перший і другий варіант – це бібліографічне посилання. Але в студентських роботах посилання краще.

    Зверніть увагу! Головна відмінність: виноска використовується при цитуванні або як пояснення, посилання – за непрямої мови.

    Як робити виноски у дипломній роботі?

     

    Для диплому або курсової роботи ідеально підходять підрядкові посилання. Вони виносяться вниз сторінки і дозволяють оформляти непрямі запозичення. Такі посилання не впливають на унікальність. Наприклад,

    сноска1

     

    А ось приклад виноски на цитату.

    сноска2

     

    Значок виноски – це порядковий номер. Хоча допускається ще й астерикс (надрядкова зірочка) – для посилань краще перший варіант.

     

    Автоматичне оформлення посилань передбачено в будь-якій версії Microsoft Word. Оформлення такої інформації вручну можна вважати помилкою. Не ускладнюйте собі життя та скористайтеся автоматичною нумерацією та режимом. Якщо доведеться видалити або вставити інше посилання, система сама підтягне числа.

     

    Інші види посилань

     

    Донедавна були дуже популярними і ще продовжують використовуватися затекстові посилання. Це такі цифри у квадратних дужках, які відповідають пунктам переліку використаної літератури. Такий варіант може бути альтернативою. Але краще орієнтуватись на методичні рекомендації вашого університету.

     

    Приклад затекстового посилання.

    затекстовая ссылка

     

    Цифри у квадратних дужках означають номер джерела та номер сторінки. На прикладі видно, як джерело прописане у списку використаної літератури.

     

    І ще один варіант – внутрішньотекстові посилання. Скажімо, так, це пережитки минулого. Але раптом ваш викладач зробить такий запит. Сенс таких посилань у цьому, що інформація відразу розміщується всередині тексту.

    внутритекстовые ссылки

    З погляду шансів на проходження перевірки Антиплагіат. ВНЗ цей варіант найнебезпечніший. Позатекстові посилання та виноски з їх далеко не унікальною інформацією за автором та назвою не враховуються під час перевірки.

     

    Зверніть увагу! Скільки має бути посилань? Приблизно 2-3 на сторінку теоретичного розділу. Мінімум, по одній. У практичному розділі набагато менше. У вступі та висновках можна не використовувати.

    Як робити посилання у дипломній роботі?

     

    Схема оформлення така сама, як і у виносок. Розберемо процес з прикладу Word 2007.

    1. Відкрийте документ та знайдіть на верхній панелі блок «Посилання». Натисніть на нього.
    2. Побачите блок зі зносками та посиланнями. Для оформлення підрядкового посилання натисніть пункт “Вставити виноску”.
    3. Заповніть параметри. Нумерація автоматична та оформлення теж. Дуже зручно.

     

    У цій же вставці є блок із оформленням посилань та керуванням джерелами. Тут зручно складати бібліографічні посилання та список використаної літератури. У графі “стиль” можна підібрати формат. Наприклад, ГОСТ – сортування за іменами, ГОСТ – сортування за назвами, ISO 690 – цифрове посилання тощо.

     

    За допомогою цієї опції автоматично вбудовується список літератури та цитовані праці. При заповненні даних є таблиця, що підказує. При вставці посилання можна додати нове джерело, новий заповнювач або використовувати архівні дані із внутрішньої бібліотеки.

    Сказати, що це зручно нічого не сказати. Проблеми із оформленням просто відпадають. Та й освоїти цей інструмент нескладно. Спробувавши раз, далі все піде як по маслу. Ще раз зазначимо, що не потрібно робити вручну нумерацію, вирівнювати текст і стежити за правильністю оформлення.

     

    Корисна інформація для оформлення посилань

     

    • Використовуйте лише достовірні джерела. Не можна вигадувати, додумувати, комбінувати один пункт із кількох – якщо викладач вирішить перейти на першоджерело – будуть проблеми.
    • Дивіться пункт вище, а значить, самостійно впевніться, коли «здираєте» (вибачте – запозичаєте) літературу в іншої роботи, що таке джерело є насправді.
    • Вкажіть у бібліографічному списку кожне першоджерело, на яке посилаєтеся в тексті. Дійте за принципом: що усередині (за текстом), те й зовні (у списку літератури).
    • Не вставляйте пункти для кількості, аби були. Найкраще менше, але взяти якістю. Хоча є певний мінімум – для дипломів не менше 40-50 джерел.
    • Поступово розподіляйте посилання за текстом. У вступі можна обійтися, у практичному та експериментальному розділі їх теж може бути небагато. А ось у теоретичних розділах – розкидайте джерела, не допускайте, щоби на одній сторінці їх було 10, а на наступних аркушах 0.
    • Не забувайте про грамотність. Перевірте ще раз, як правильно пишеться прізвище. Особливо зверніть увагу на іноземні джерела. Дотримуйтесь правил пунктуації та тримайте при собі методичні рекомендації як настільну книгу.

     

    Недарма кажуть, що написати дипломну чи курсову роботу – пів біди. А ось оформити – це вже проблема. Посилання та виноски справді не найцікавіше заняття. Так що можете сміливо доручити оформлення професіоналам з набитою рукою.

     

    Компанія «Наука Сервіс» допомагає студентам України та не лише вже 23 роки. Ми досконало володіємо мистецтвом написання дипломних та курсових робіт, тому ваш результат виправдає усі очікування. Телефонуйте, замовляйте, консультуйтеся – успішний захист у ваших руках! Від нас чудовий диплом.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук