Доповідь до дипломної роботи: правила складання

Коли ви пишете диплом, важливо не забути не лише про отримання відгуків та рецензій, але й усіх супутніх матеріалів, що допоможуть якісно та легко пройти етап захисту. Серед таких речей – доповідь, без якої неможливо підготуватися до захисту, і яка є важливим аспектом для подання результатів вашого дослідження перед комісією. А про те, чому вона важлива і якою має бути – далі у статті.

 

Навіщо писати доповідь до дипломної роботи?

 

Доповідь до диплому – це за своєю суттю промова, яка потрібна студенту-випускнику. Як правило, вона складається не більше ніж з трьох-чотирьох аркушів друкованого тексту і відображає в собі коротку суть дипломної роботи, висновки, отримані в результаті проведеного дослідження.

Доповідь має містити не лише текстовий блок, а й роздаткові матеріали та презентацію.

У середньому промова має займати не більше семи-дев’яти хвилин, а також бути структурованою та якісно оформленою.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     

    Навіщо взагалі потрібна доповідь до диплому? Під час захисту вашого дослідження комісія безпосередньо звертає увагу не лише на актуальність та важливість роботи, на якість її виконання, а й на рівень самого захисту, можливість «відстояти» своє дослідження. Доповідь важлива ще й тому, що сама комісія не знайомитиметься повною мірою з текстом дипломної роботи, а тому короткий зміст, який у ньому присутній, повинен відображати всі її особливості, важливість, плюси та результативність.

     

    Як написати та оформити доповідь до диплому?

     

    Процес написання доповіді до дипломної роботи та дослідження досить швидкий, проте варто приділити увагу деяким аспектам, аби покращити якість матеріалу.

     

    Під час оформлення та написання доповіді не забудьте про такі пункти:

    • підготуйте відгук від наукового керівника;
    • не забудьте зробити якісний, цікавий вступ;
    • правильно оформіть списки та виноски;
    • не забудьте про необхідність оформлення виводу;
    • дотримуйтесь правил оформлення бібліографії;
    • додайте у фінальному абзаці подяку за увагу.

    Щоб ваша доповідь була сприйнята комісією, обов’язково прорепетируйте виступ та проконсультуйтеся зі своїм науковим керівником.

    Структура написання доповіді

     

    Дипломна доповідь має бути не лише змістовною, а й також відповідати єдиній затвердженій структурі, щоб бути правильно оціненою атестаційною комісією.

     

    Доповідь до диплому має містити таку структуру:

    1. Актуальність теми, яка має розкриватися максимум у трьох реченнях.
    2. Характеристики об’єкта/предмету дослідження, а також використовуваних методів, опис цілей та завдань, які ставить перед собою студент.
    3. Переказ того, як було вирішено поставлені завдання та які висновки отримано внаслідок цього.
    4. Пропозиції та рекомендації, як можна вдосконалити досліджуваний об’єкт.
    5. Підтвердження наукової та практичної цінності роботи.

    Ця структура є шаблонною, зразковою, і може бути змінена під час написання самого дослідження залежно від його тематики та напряму.

    Яких помилок припускаються студенти при написанні доповіді?

     

    Під час написання доповіді на дипломну роботу студенти часто припускаються деяких помилок, на які слід звернути особливу увагу.

     

    Одна з них – відсутність правильної структури тексту. Наприклад, у доповіді на диплом може бути відсутня вступна частина, позначення ключових моментів самого дослідження, внаслідок чого думки під час промови можуть сплутатися, а сам доповідач – втратити нитку розповіді.

     

    Ще одна поширена помилка – відсутність узгодження між презентацією та самою доповіддю. Презентаційний матеріал має містити картинки, що підтверджують слова студента, а не прямо спростовують їх.

     

    Але найголовніша помилка при захисті диплома – це, звичайно, погано відрепетируваний виступ. Тому можуть виникнути труднощі з вимовою, підготовкою відповіді питання, заїкуватість і надмірна нервозність.

     

    Підсумовуючи сказане вище, варто зазначити, що без доповіді до диплома не обійтися на захисті, якщо ви хочете виступити добре і отримати високий бал. А від якості написання доповіді безпосередньо залежить сприйняття студента та його дослідження.

     

    Бракує часу на підготовку до здачі диплома? Тоді вам потрібно замовити дипломну роботу від компанії Наука Сервіс!

     

     

    • Що таке доповідь до диплома?

    Доповідь до дипломної роботи – це промова, яку буде вимовлено під час захисту дослідження перед атестаційною комісією.

     

    • Який обсяг доповіді до дипломної роботи?

    У середньому обсяг доповіді становить три-чотири сторінки А4.

     

    • Що має містити доповідь?

    Структура доповіді повинна містити аргументацію актуальності, характеристики та особливості предмета, що вивчається, використовувані методики, опис цілей та завдань, які стояли перед студентом, а також хід роботи та отримані результати.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук