Об’єкт і предмет дослідження в дипломі

Об’єкт і предмет дипломної роботи – ядро, навколо якого крутиться все дослідження. Ці елементи обов’язково вказуються у вступі та розкриваються в розділах. Студенти стикаються з проблемою плутанини двох понять, і нерозуміння, яке з них де. Наслідком може стати доопрацювання. Тому давайте «на березі» вирішимо всі, що потрібно знати про об’єкт і предмет.

 

Поняття об’єкта дипломної роботи

Об’єкт – абстрактна категорія. Це певна сфера знань і науки, до якої відноситься тема дослідження. Причому тема в даному випадку є піщинкою в морі. Об’єкт може бути представлений у вигляді особистостей або речей. Об’єкт завжди ширше предмета і теми роботи. Ці поняття співвідносяться між собою як загальне і часткове. Тобто в рамках одного об’єкта, наприклад, девіантна поведінка підлітків, може бути безліч тем і предметів – причини і передумови девіантної поведінки, впливу чинників навколишнього середовища на злочинну поведінку, динаміка зростання злочинності серед підлітків тощо.

Об’єкти можуть виражатися у вигляді:

 • властивостей;
 • відносин;
 • процесів;
 • областей вивчення;
 • особистісних особливостей;
 • діяльності.

Причому важливо, що всі ці категорії вивчаються не тільки в рамках одного диплома, але і всього наукового кола в цілому.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  11_2

  Не виходить встановити об’єкт своєї роботи? Дайте відповідь на питання, про що вона, що вивчається в цілому. Як правило, це буде сукупність чого-небудь – норм, процесів, дій, систем

  Поняття предмета дипломної роботи

   

  Предмет є значно вужчим, конкретним поняттям. Це елемент об’єкта, невелика частина цілого. На предметі акцентується вся увага дослідника і зосереджена дипломна робота. Для більш зрозумілого сприйняття, можна сказати. Якщо об’єкту властива первинність, а предмет – вторинність. Але без першого не буде другого. Неможливо осягнути неосяжне і глобально досліджувати весь об’єкт. Тому в наукових працях вибирають вузькі профілі й напрямки, розбивають загальне поняття на більш дрібні категорії і вивчають кожну з них.

  Предмет найчастіше є характеристикою або якістю конкретного об’єкта, тобто однієї з граней, через яку він проявляється. Наприклад, в рамках однієї роботи не можна досліджувати всі системи життєдіяльності людини. Але можна зосередити увагу на дихальній системі і функціях дихальних органів.

  Для того щоб визначити предмет своєї роботи, потрібно чесно відповісти на питання, що саме досліджується в ній, який аспект є головним і основним. Для предмета завжди характерний тісний зв’язок з темою, цілями і актуальністю роботи

  Приклади з практики

   

  1. Тема дипломної роботи: Шахрайство з використанням електронних засобів платежу.

  Об’єктом дослідження є правопорушення проти власності.

  Предметом дослідження є протиправне зловживання довірою або обман громадян з метою привласнення грошових коштів шляхом використання електронних систем без попереднього схвалення клієнта.

   

  2. Тема дипломної роботи: Застосування методики Макаренко в молодших класах освітніх установ України.

  Об’єктом дослідження стала специфіка застосування педагогічної методики в умовах сучасної освіти молодших класів.

  Предмет дослідження полягає в можливості і доцільності застосування методики Макаренко в освіті та вихованні дітей молодшого шкільного віку.

  Для чіткого формулювання об’єкта і предмета й стовідсоткової відповідності розділам роботи рекомендується формулювати ці пункти, як і весь вступ, вже після написання основного тексту диплома. Компанія «Наука Сервіс» дотримується саме такого принципу.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук