Промова на захист дипломної роботи – як підготувати?

Дипломна робота вже готова, позитивна рецензія та довгоочікуваний допуск до захисту вже отримано? Тоді вам залишилося зробити малесенький крок до своєї мрії – гідно виступити з випускною кваліфікаційною роботою перед членами комісії. Для цього необхідно підготувати промову до захисту диплома (вона має бути грамотною, логічно побудованою, лаконічною) та “відпрацювати” її декламування, адже члени комісії повинні переконатися, що студент досконало володіє інформацією, яка викладена на сторінках роботи.

 

Насправді підготовка промови – це не так уже й складно, проте, безумовно, текст має певні особливості, які потрібно врахувати обов’язково. У цій статті розглянемо структуру промови та основні помилки, які слід уникати під час її написання.

 

На що звернути увагу під час написання мови для диплома?

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Щоб не робити зайву роботу і в принципі зробити все як треба, слід перед тим, як приступити до написання промови, визначитися з:

    • кількістю часу, що приділяється на виступ. Найчастіше студенту на розкриття теми дають приблизно 7-10 хвилин (щоб уникнути казусу слід уточнити цей момент на консультації чи у свого наукового керівника);

     

    • тим, що хочеться сказати аудиторії. Тут, правда, йдеться не зовсім про те, що хочеться, а про те, які елементи мають бути включені до промови обов’язково. Про структуру більш детально можна буде прочитати далі, але в цілому йдеться про актуальність теми, її практичну значущість, основні методи, які дозволили отримати ті чи інші висновки тощо. Комісія, виходячи з виступу, має отримати повне уявлення про те, що було викладено на сторінках дослідження;

     

    • тим, які можливості об’єктивно має студент. Усі люди різні, і хтось може за хвилину прочитати з аркуша паперу 250 слів, хтось 170, а хтось читає повільно і для нього 100 – це вже багато. Хтось може спілкуватися з аудиторією і своїми словами пояснювати різні моменти по ходу, хтось не може відірвати погляд від аркуша паперу незалежно від того, наскільки добре йому знайомий текст, що читається.

    Члени комісії оцінять вище, якщо студент спілкуватиметься з аудиторією, а не читатиме все з аркуша паперу. Монотонне читання створює враження того, що людина володіє інформацією на недостатньо високому рівні, а головне – виглядати впевнено та вміло підтримувати дискусію з присутніми.

     

    Структура промови до дипломної роботи

     

    Як і будь-який інший виступ, промова на захист диплома має свою структуру, якої необхідно дотримуватися:

    1. Вступ передбачає гарне звернення до комісії, озвучення теми дипломної роботи та її актуальності. Важливо визначити чому тема важлива вивчення, що дадуть результати проведеного дослідження науці й практичної діяльності. Тут потрібно також виділити мету роботи, основні завдання, які були поставлені перед студентом у процесі написання роботи тощо. Перші сторінки вступу прийдуть вам на допомогу.
    2. Основна частина промови включає опис структурних частин випускної кваліфікаційної роботи. Не потрібно ускладнювати текст, для цього можна використовувати прості словесні конструкції. Під час виступу слід озвучити методи дослідження, які студент використав для підготовки тексту своєї роботи. Самостійні висновки, аналіз теоретичної бази, вміння виділяти основне з великої інформації — це важливо згадати в основній частині виступу і акцентувати на цьому увагу.
    3. Висновок включає підсумки виконаної роботи та визначає практичну користь проведеного дослідження. На завершення виступу слід висловити подяку аудиторії за увагу до доповіді та наукового керівника за допомогу у підготовці роботи.

    Необов’язковим, але бажаним етапом підготовки захисту є підготовка презентації. Наочні слайди дозволять зробити виступ таким, що запам’ятовується, скоротити кількість тексту, який потрібно озвучити і привнести “живість”. При цьому варто використовувати спокійні та м’які кольори.

     

    Основні помилки при написанні промови до дипломної роботи

     

    • Занадто великий текст. Студент просто не встигає озвучити все задумане у відведені для виступу 5-10 хвилин. З цієї причини в рамках підготовки до захисту слід репетирувати свою промову перед дзеркалом або попросити когось із знайомих чи рідних послухати те, як ви озвучуєте. Може виявитися, що проблема зовсім не в тексті, а в швидкості озвучування (мову слід максимально поставити).
    • Суха та повна термінології промова. Занадто мудрі фрази, складні дієприслівникові звороти, велика кількість вузькоспеціалізованих термінів, завуальовані висновки роблять важким відтворення тексту та ускладнюють процес розуміння.
    • Використання особистих займенників також слід опустити. Натомість краще використовувати фрази “у роботі було розглянуто”, “під час дослідження було вивчено”, “під час дослідження було отримано такі висновки” тощо.
    • Акцент на теорію. Теорія – це безумовно важливо, але все ж таки більше уваги слід приділити практичним моментам, власним дослідженням та висновкам.
    • Надмірна увага до деталей. Якщо намагатися розповісти все до найдрібніших подробиць, то, швидше за все, у відведений час вкластися не вийде. А от якщо щось висвітлити докладно, то якась із частин не буде представлена ​​до кінця і постраждає.
    • Зайва інформація. Слід залишити у промові лише найважливіше та потрібне. Все, що є “словесним сміттям”, слід залишити “за бортом”. Прикрашання – це те, чого не уникнути, але занадто багато красивих слів і води точно не буде доречним.

     

    Який із етапів важче – захист чи написання дипломної роботи – сказати складно. Адже і там, і там є складнощі. Однак, від захисту все одно нікуди не подітися – у будь-якому разі треба буде виступати перед комісією. Із написанням роботи є варіанти. Якщо ви не хочете витрачати свій час на з’ясування всіх нюансів підготовки письмової роботи такого плану, шукати референси, то можна замовити промову на захист диплома в компанії “Наука-Сервіс”.

     

    Авторський колектив компанії – люди, які відрізняються високим рівнем професіоналізму, пунктуальністю та завжди готові прийти на допомогу. Вони допоможуть не лише з промовою для захисту, а й із самою роботою. Також у компанії можна замовити курсові роботи, реферати, звіт з практики та багато іншого. Щодо спеціальностей обмежень теж немає жодних – фахівці допоможуть із роботою з юриспруденції, літератури, філософії, психології та інших спеціальностей. Крім того, перевагою цієї компанії є демократична цінова політика на всі види послуг, які вона надає.

     

    • Скільки сторінок тексту А4 (за умови стандартного оформлення) має займати промова?

    Чітко це ніде не прописано, адже все залежить від того, скільки людина “може” озвучити в процесі захисту (мова має бути чіткою, зрозумілою, не зім’ятою, гучною). Орієнтовно за 5-7 хвилин студент може озвучити близько 4 сторінок тексту, але все індивідуально.

     

    • Текст із промовою необхідно кудись здавати?

    Ні, це особисті нотатки студента, які залишаються у нього (по суті їх може не бути зовсім якщо студент знає свою роботу “на зубок” і може легко висвітлити її основні положення).

     

    • Скільки часу потрібно на підготовку промови до захисту дипломної?

    Для фахівців компанії “Наука-Сервіс” на це потрібно один, максимум кілька днів – все залежить від спеціальності та теми дослідження.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук