5 причин навіщо студенту виступати на науковій конференції

Студенти часто дивуються, навіщо брати участь у студентських конференціях. Адже щоб підготувати хороші тези треба неабияк постаратися: придумати тему, підібрати актуальні джерела, підготувати цікавий матеріал, не забувши про унікальність та відсутність плагіату, та оформити роботу відповідно до вимог інформаційного листа. Найчастіше на цьому все не закінчується, оскільки після перевірки треба ще сходити до банку та сплатити внесок за участь, а потім ще й виступити з доповіддю (якщо конференція очна).

 

Відповідно, участь у науковій конференції потребує часу, грошей та сил. При цьому наукова діяльність не оцінюється викладачем при виставленні оцінок за практичні та семінарські. Адже такий вид робіт не є обов’язковим у рамках навчальної програми. Але не варто нехтувати конференціями, і ми все ж таки рекомендуємо брати участь у них. На це є свої причини, про них ми зараз поговоримо.

 

Причина 1. Апробація результатів досліджень дипломної чи магістерської роботи

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    На те, щоб провести дослідження на випускному курсі та оформити його у наукову працю, зазвичай дається близько 7-11 місяців. За цей час, напевно, можна знайти конференцію за своєю спеціальністю та підготувати пару сторінок тексту, які розкриють тези, на яких базується дипломна робота. Це допоможе отримати фітбек від науковців інших ВНЗ чи навіть інших викладачів свого університету з якихось позицій, викладених у роботі. Можливо, це буде підтримка наукових поглядів, і тоді на захисті себе може відчувати досить впевнено і менше переживати з приводу реакції комісії, а можливо, це буде конструктивна критика. Це теж непогано, адже тоді буде можливість все виправити, подумати і на захист диплома чи магістерської вийти з уже справді ідеальною роботою.

     

    Причина 2. Досвід виступу

     

    Кожна конференція по-своєму унікальна і неповторна, але поєднує їх те, що в процесі студент отримує навички публічних виступів. Це знадобиться і під час захисту курсової, і на захисті диплома, і в дорослому житті. Вміння доносити свою точку зору великій кількості людей досить корисна навичка, вона може формуватися тільки на практиці. Виступ має бути таким, щоб людям хотілося слухати вас ще й ще, все має бути чітким, лаконічним, при цьому не «сухо» і максимально залучено.

    Не варто читати на конференції з аркуша. Це псує враження про промовця. Необхідно завчити текст, але в жодному разі не декламувати його як вірш. Коли люди бачать очі доповідача, і за доповіді він використовує жестикуляцію – це підкуповує і виглядає переконливо.

     

    Причина 3. Налагодження контактів

     

    Тут є кілька аспектів. Якщо конференція заочна, то навіть прочитавши статтю, хтось із керівників компаній, представників фондів тощо може зв’язатися зі студентом та обговорити грант на проведення досліджень або навіть запропонувати роботу. Якщо конференція очна, то зазвичай між виступами учасників є невеликі перерви. Протягом них можна познайомитися з іншими учасниками наукового заходу, встановити корисні контакти, які, якщо не одразу, одразу, то через час можуть бути корисними. Не варто забувати про те, що конференції бувають різні, в тому числі й міжнародні, тому є всі шанси познайомитись із закордонними інвесторами та знайти співавторів для майбутніх статей чи навіть монографії.

     

    Причина 4. Відсутність проблем із науковими публікаціями у майбутньому

     

    Тези на конференцію – це лише маленький крок на шляху до мрії про викладацьку діяльність і не лише. Але, навчившись писати їх, студент напевно не матиме проблем із написанням наукових статей у майбутньому. Стаття – це грубо кажучи збільшені тези (її обсяг зазвичай більший у 3-4 рази, проте вимоги приблизно такі самі). Крім того, якщо студент зареєструвався на якійсь конференції, його контакти збереглися в базі і наступного разу, найімовірніше, його включать до розсилки та запросять до участі в іншому заході. Тому пропустити цікаву для себе подію точно не вдасться.

     

    Причина 5. Можливість знайти друзів

     

    Гарний виступ – це безумовно круто, адже це і є результатом кропіткої роботи студента над собою у плані проведення дослідження та відточування акторської майстерності. Але далеко не завжди в цьому вся сіль. Участь у наукових конференціях – це не лише про наукове середовище, роботу тощо. Тут також можна знайти друзів зі схожими інтересами. Може таке спілкування з часом переросте в справді міцну дружбу на все життя, а може люди колись допоможуть вам у створенні своєї справи або в чомусь ще цікавому.

     

    Якщо ви оцінили переваги участі в конференції і хочете спробувати себе в цьому, але боїтеся, що маєте недостатньо досвіду або у вас немає часу на підготовку якісного матеріалу, залишайте заявку на нашому сайті. Наші автори з радістю підготують для вас тези на конференцію на замовлення, з якими ваш виступ буде блискучим.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук