Стаття ВАК – особливості та необхідність

ВАК статті, а тепер вже правильніше говорити – фахові статті категорії Б, є обов’язковим елементом наукової діяльності аспірантів, дослідників і студентів. Наявність власної публікації в авторитетному журналі – це одночасно просте і максимально складне завдання, до якого прагне кожен поважаючий себе вчений.

 

У чому особливості статей ВАК?

 

Перше, з чого потрібно почати – ВАК статті є старою назвою. На сьогоднішній день їм на зміну прийшли так звані статті категорії Б або «фахові» статті. Саме в цьому ключі слід сприймати всю інформацію.

Наукові статті – бонус за участі в конкурсах на отримання грантів і відмінний варіант провести апробацію дослідження

Серед безлічі наукових статей ВАК матеріали цінуються якістю і особливим форматом.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  • По-перше, вони публікуються в рецензованих спеціальною комісією журналах, багато з яких вважаються міжнародними. А це вже рівень.
  • По-друге, кількість сторінок таких робіт набагато менше середнього показника. Ліміт обмежується 8-10 аркушами. Обсяг стандартних статей може варіюватися від 2 до 30 сторінок.
  • По-третє, вимоги до змісту та оформлення. Набагато вище і жорсткіше.
  • По-четверте, для ВАК статей обов’язкова наявність анотації, титульного аркушу і ключових слів національною та англійською мовою.

  Перераховані пункти є основними, але не єдиними відмітними особливостями. Наявність публікацій категорії Б, або як ми продовжуємо їх по-старому називати – ваківських статей, відіграє визначальну роль при допуску здобувачів наукового ступеня до захисту дисертації.

  Кожен журнал передбачає свої вимоги до наукових статей. Їх необхідно уточнювати в актуальній редакції на офіційному сайті

  Вимоги до змісту та оформлення статті ВАК

   

  Важливо відзначити, що перехід до нової назви і статусу статей – фахова статті – не змінив жорсткості вимог. У той час як американська і європейська наукова система віддають перевагу змісту, багато в чому спрощуючи форму, наше реформування поки не полегшило долю молодих вчених. Але, як то кажуть, нам не звикати. Зробимо потрібну оболонку.

  Перша й головна умова – структура. Стаття ВАК не може бути хаотичним твором на вільну тему. Незалежно від дисципліни, розкритої проблематики та інших параметрів, матеріал повинен містити:

  1. Назву;
  2. Інструкцію;
  3. Вступну частину;
  4. Дані про проведене дослідження;
  5. Висновки;
  6. Заключну частину;
  7. Список літератури.

  Це must have будь-якої наукової статті. Крім того, обов’язкові вимоги включають дотримання критерію унікальності. Універсальний показник – 90%. Перевірка потрібна по всім ключовим алгоритмам виключення плагіату. Грамотність, дотримання наукового стилю, логічність, достовірність усіх даних навіть не обговорюються. Це неодмінна умова допуску до публікації і подальшого цитування. Статті категорії Б або ВАКівські статті – наукове дослідження в мініатюрі. Про це необхідно пам’ятати.

  Головна рекомендація – писати наукову статтю під конкретний варіант. Так набагато легше дотримуватися вимог без шкоди стилю написання і суті роботи

  Рекомендації з написання фахових статей ВАК

   

  Є базові принципи наукової діяльності, які забезпечують академічну добропорядність. А без неї, як ми знаємо, у великому світі науки зараз робити нічого. Отже, готуючи статтю категорії Б, пам’ятайте про такі аспекти:

  1. Авторські права. Свої власні і третіх осіб. Собі їх потрібно забезпечити – ніякого зливу інформації і чітке дотримання всіх етапів публікації. Право чужих потрібно неухильно дотримуватися – плагіат і несанкціоновані запозичення тягнуть юридичну відповідальність.
  2. Коректність. Науковий світ переповнений дискусійними питаннями. Це не привід принижувати і ображати позицію інших авторів, навіть якщо вам вона повністю чужа. У науковій статті допускається тільки коректне спростування концепцій інших дослідників.
  3. Грамотне складання заголовку. Він повинен відображати тему і суть роботи, а також виправдовувати очікування читачів після ознайомлення з повним текстом. При цьому заголовки в стилі «жовтої преси» неприпустимі. Елементи публіцистики, навіть стриманої, потрібно уникати.
  4. Чіткість, логічність, структурованість. Науковий стиль не тотожний абсурдному і складному тексту. Ви як геній можете погнатися за думкою углиб нетрів, але такий хід може бути недоступний для аудиторії. Тому намагайтеся максимально зрозуміло викладати хід своїх думок і аналітику.

  Вам потрібні наукові статті категорії Б або матеріали для ВАК публікацій, а натхнення немає? Це не проблема. Компанія «Наука Сервіс» підготує бездоганні матеріали для публікацій на замовлення.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук