16.10.2020 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. План і зміст дипломної роботи
  2. Призначення плану в дипломі
  3. Різновиди планів до дипломної
  4. Складання плану диплому

 

Потрібен план. Це перше, що має прийти в голову в моменті, коли настає час писати диплом. Навіщо? Пам’ятайте, як в пісеньці – я знаю пароль, я бачу орієнтир. Ось саме план і служить таким орієнтиром. Дипломна робота ставить на кін підсумок всієї освіти, тому ви зобов’язані підійти до питання з усією відповідальністю.

План

План і зміст дипломної роботи

 

Як співвідносяться ці поняття? Багато хто вважає їх ідентичними. У вузькому сенсі – так. Якщо підходити з наукової точки зору «як годиться», різниця ось у чому. Зміст – обов’язковий структурний елемент дипломної і будь-якої іншої студентської роботи. Той самий другий-третій аркуш, в якому перераховані всі розділи, підрозділи й інші частини, а напроти вказані сторінки.

 

План – більш абстрактне поняття. Це таке собі коротке резюме диплому. Його пункти відповідають структурі наукової роботи, сторінки не проставляються. Практика показує, що без планування складно написати матеріал. Можна піти в нетрі, а суть так і не розкрити. Таким чином, план служить вектором і орієнтиром. Він не такий «сухий» як зміст, більш інформативний і розгорнутий.

 

Призначення плану в дипломі

 

Головна функція – задати роботі ритм, напрямок і ракурс. План можна розцінювати як інструмент в руках майстра, що дозволяє зробити все необхідне і не написати нічого зайвого.

 

Недарма провідні фахівці з тайм-менеджменту в один голос заявляють – не передбачено в плані, значить цього немає. Неможливо тримати в голові весь обсяг інформації. Дипломна робота вимагає певного організованого підходу. І функції плану в цьому контексті дуже значимі:

 

  • регулююча;
  • орієнтуюча;
  • дисциплінуюча;
  • допоміжна;
  • структуруюча;
  • інформаційна.

 

Тобто план вказує, що писати, в якій послідовності, яких обсягів приблизно дотримуватися. Крім того, він показує прогалини в інформації, що розкриває тему і допомагає зорієнтуватися у виборі потрібної літератури.

План повинен бути унікальним. Не варто ризикувати і просто сліпо копіювати готовий варіант з іншої роботи. Принесіть своє бачення і захистіться від звинувачення в плагіаті.

Різновиди планів до дипломної

 

Для написання дипломної роботи можна використовувати одну з наступних версій плану:

  • стандартну;
  • тезову;
  • календарну.

 

З назв приблизно зрозуміла суть. У кожного варіанту є свої переваги. Якщо у вас вічно «горять терміни», ви любите все залишати на останній момент, ніколи нічого не встигаєте – календарні плани або плани-графіки стануть справжнім порятунком. У них прописується не тільки, що потрібно зробити, але і вказуються конкретні терміни. Не забудьте вказувати дати з запасом – форс-мажори ніхто не виключав.

 

Тезові плани – це розгорнуті вичавки і орієнтири. Наприклад, не просто пункт «Кримінальна відповідальність підлітків», а деталізовані питання, які будуть розкриватися: у віці від 11 до 14 років, в 14-16 років, за участь в злочинних угрупованнях, при скоєнні злочину вперше, за діяння особливої ​​жорстокості. Тобто узагальнений пункт розбивається на кілька підпунктів, щоб нічого не упустити.

 

Стандартна версія – такий собі простий, нехитрий план. Можливо, трохи конкретніший, ніж зміст. Але в цілому саме в цьому випадку поняття плутають. Його не рекомендується використовувати для дипломних робіт, оскільки дослідження занадто об’ємне. Але якщо у вашій голові уміщається великий потік інформації – можете спробувати.

ТОП 3 помилок при складанні плану дипломної роботи – непослідовність, не стикування зі змістом, помилки в пунктуації та граматики.

Складання плану диплома

 

Алгоритм дій приблизно однаковий для всіх серйозних студентських робіт:

 

  1. Відкривайте методичний посібник. Так-так, якщо до останнього курсу ви ще не зрозуміли всю значимість цієї непримітної брошури або сірого файлу – даремно. Тут є все. А якщо чогось немає, завжди на захисті можете послатися, що виконали вимоги по методичці.

 

  1. Детально продумайте теоретичну частину і її структуру. Питання, які вважаєте за потрібне розкрити, стануть підпунктами плану. Обов’язково сформулюйте назви пунктів плану відповідно до завдань, які будуть у вступі. Якщо говорити глобально, кожен розділ або підрозділ дипломної роботи повинен бути присвячений вирішенню однієї задачі.

План диплома

 

  1. Опрацюйте назву і зміст практичної частини. Систематизуйте і заглавте підпункти в чіткій відповідності з текстом. Звичайно, на першому етапі це будуть проміжні версії. Процес написання диплома внесе свої корективи. Але ритм і напрям вже задаються.

 

  1. Сформулюйте назву резюмуючого розділу та інших обов’язкових пунктів. У плані до диплому можна і навіть потрібно спочатку продумати додатки – що може бути винесено у вигляді схем, таблиць, графіків, які пункти краще детально пояснити і показати. Так по ходу написання можна буде відразу готувати додатки.

 

  1. Відредагуйте текст. Коли фінальна версія готова, перевірте, чи не повторюються пункти за змістом, чи витримана логічність і послідовність. Також звірте, чи дійсно всі пункти актуальні. Може якесь питання зжило себе в силу, наприклад, прийняття нового закону.

 

word-48

Завантажити приклад Плану дипломної роботи 

 

 

Підсумуємо. План повинен бути цікавим, корисним, логічним, структурованим, по темі. Важливо в кінці зіставити його зі своїм дипломом і переконатися в стовідсотковому попаданні.

Прислухайтеся до рекомендацій викладача. Якщо він категорично вкаже, що якісь пункти зайві або неточні – виправте. Довіртеся досвіду і проявіть готовність слухати і чути, адже попереду непростий період написання диплома.

Де ж взяти цей самий план? Якщо написати самому – не ваш сценарій, завжди можна делегувати завдання професіоналам. Компанія «Наука-Сервіс» на зв’язку 24 години цілий рік. Ми готуємо на замовлення всі види студентських робіт, включаючи дипломні «під ключ». Відкрито співпраці і раді допомогти.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *