Як оформити додаток у дипломі?

Додаток є тією частиною дипломної роботи, в якій представлені додаткові матеріали, що відображають інформацію щодо алгоритмів або авторської методики дослідження. Найчастіше різні документи виносяться в окрему структурну частину через те, що їх формат не відповідає загальним вимогам до роботи або вони можуть надто захаращувати саму роботу та ускладнювати процес її перевірки.

 

Це можуть бути, наприклад, креслення, які не поміщаються на стандартний аркуш А4, приклади розроблених анкет для психолога або різні таблиці порівняння розуміння того чи іншого терміну в різні періоди історії. Так чи інакше, додатки покликані доповнювати роботу, вони роблять її фундаментальнішою (зрозуміло, якщо їх існування виправдане об’єктивною потребою). Ця частина диплома є необов’язковою і тому робити її заради галочки не варто.

 

Правила оформлення додатків у дипломній роботі

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Зазвичай, додаток містить матеріал такого плану:

    • великі таблиці, які не поміщаються на аркуш А4, але існування яких виправдане обраною темою дослідження (наприклад, у разі, коли необхідно проаналізувати надходження до бюджету з різних джерел за останні 10 років із розбивкою на кожний рік);
    • графіки та діаграми. Їх можна помістити на сторінках дипломної роботи, але краще все ж таки винести в кінець роботи і залишити на сторінках дослідження лише їх аналіз;
    • проміжні математичні докази. Вибрана тема дослідження може лише побічно стосуватися якоїсь теорії або проведеного дослідження і тому не завжди варто на її сторінках детально зупинятися на тому чи іншому аспекті проблеми. Якщо ж винести графік чи результат за межі основної частини роботи, можна максимально “очистити” текст роботи від не зовсім “потрібної” інформації;
    • метрологічні експертизи;
    • методики, розроблені автором у процесі дослідження;
    • фотокартки, які стали в нагоді в процесі дослідження;
    • довідкові матеріали (звітність підприємства тощо).

     

    Щодо правил оформлення – то вони містяться в методичних рекомендаціях кафедри і нічим не відрізняються від основних правил, які встановлені до оформлення основного тексту роботи. Єдиний момент – всі додатки повинні бути пронумеровані (адже на них треба робити посилання на текст роботи).

    Якщо програма міститься на декількох сторінках, необхідно використовувати відповідні колонтитули “Продовження програми” та “Закінчення програми”.

    Вимоги до оформлення додатків до диплому

     

    Додаток – не обов’язкова частина диплома, але якщо ви все ж таки вирішили вдатися до її використання, то доведеться постаратися. Зробити аби як не вийде. Якщо вона є, то перевіряти її будуть також упереджено, як і основну частину роботи і у разі помилок, правити доведеться так само, як і у разі помилки в основній частині. При цьому за текстом роботи на всі додатки мають бути посилання – інакше навіщо їх треба було додавати до роботи? Тут діє по суті те саме правило, що і з літературою в роботі – якщо вона є в списку, то на неї має бути посилання в тексті і ніяк інакше.

    У плані дипломної роботи можна відображати програми одним словом “Програми” або кожен додаток відображати у списку і вказувати конкретні сторінки, на якому воно викладено.

    Де та як розміщувати додаток до диплому?

     

    Додаток до диплому є заключною частиною випускної кваліфікаційної роботи та розміщується наприкінці (після списку використаних джерел).

     

    Диплом – студентська робота, яка є останнім кроком на шляху до досягнення поставленої перед студентом мети – отримання диплома про освіту. Підходити до підготовки слід максимально відповідально. Щоб підготувати хорошу роботу необхідно продумати план, підібрати актуальну літературу, написати якісний текст (пам’ятаючи про унікальність, правила академічної доброчесності тощо), оформити список використаних джерел відповідно до ДСТУ тощо.

     

    Вся інформація, подана в роботі, повинна бути викладена чітко, лаконічно, без зайвої частки суб’єктивізму і повинна ґрунтуватися на різних джерелах. На це все потрібно багато часу та сил. Якщо їх немає, як і бажання розумітися на обраній темі, слід замовити дипломну роботу в компанії «Наука Сервіс». Ми з радістю допоможемо підготувати диплом з педагогіки, психології, юриспруденції, філософії, математики, історії та не тільки.

     

    Авторський колектив нашої компанії – люди, які мають за плечима досвід роботи у відповідній сфері та які чудово розбираються у всіх нюансах та вимогах, що висуваються до робіт такого типу. Замовляючи роботу у них вам не доведеться червоніти за виявлений плагіат, неправильне оформлення або низький показник унікальності. Все обов’язково буде виконано на найвищому рівні.

     

     

    • Чи обов’язково в дипломі мають бути додатки?

    Ні, додаток – факультативний елемент, використання якого має бути обґрунтовано. “Заради галочки” захаращувати роботу додатковими частинами не варто.

     

    • Чи можна додатки не нумерувати, а робити літерні позначення?

    Теоретично можна. Щоб точно не помилитися краще ознайомитись детальніше з методичними рекомендаціями кафедри, на якій виконується дипломна робота – там точно буде вказано цей момент.

     

    • Чи варто формувати додатки для краси?

    Робити додатки виключно для того, щоб надати роботі серйозності не варто. Додатки слід використовувати тільки в тому випадку, якщо їхнє “застосування” за текстом є неможливим (графік не влізе, таблиця велика або анкета не розміщується на сторінках роботи).

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук