16.09.2021 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Вступ або введення до дипломної роботи здатне розповісти про дослідження більше, ніж будь-яка інша частина. Це справжня карта, по якій можна зорієнтуватися і зрозуміти, чи варто, умовно кажучи, йти далі. І хоч істини по змісту та оформленню студентських праць банальні до неможливості, ми все ж нагадаємо, що собою представляє хороший вступ.

 

Вступ: що, де, коли?

 

Завжди перед першим розділом диплому є окремий розділ на 3-5 аркушів. Це вступна частина, яка коротко і стисло викладає, про що піде мова і для чого затіяно дослідження. Вона невелика, але сама ємна й інформативна.

 

Якщо провести аналогію зі звичайним життям, то вступ – це «здрастуйте» в діалогах і перші фрази вітання. Природно, від такого фрагмента багато що залежить, в тому числі перше враження. І хоч судять по уму, але спочатку дивляться на одяг. Тому вже постарайтеся «нарядити» свою дипломну роботу.

 

Як це зробити? В першу чергу, враховувати і дотримуватися структуру вступу. Вона включає такі елементи:

  • актуальність і обґрунтування вибору теми;
  • значимість і гострота описуваної проблематики;
  • ступінь вивченості питання в теорії, огляд літератури;
  • аргументи, чому автор вважає, що тема недостатньо розкрита в інших роботах і проблема не освітлена в повній мірі;
  • характеристика об’єкта дослідження;
  • опис предмета дипломної роботи;
  • формулювання цілей, які поставлені автором перед самим собою в рамках виконання наукової праці;
  • конкретизація завдань;
  • висування гіпотези;
  • перерахування методів, які обрані для проведення дослідження.

 

Ось в такій послідовності така структура доречна для будь-якого студентської та наукової праці, починаючи від курсової роботи і завершуючи дисертацією. Природно, масштаб буде різний, і гіпотези потрібні далеко не завжди на перших завданнях, але кістяк саме такий.

Вступ займає 5% загального тексту, не враховуючи додатки та список літератури. Кожному поставленому в ньому завданню повинен відповідати підрозділ або розділ роботи. Введення пишеться разом з висновком вже після того, як готовий основний матеріал.

Помилки у вступі: на що звернути увагу?

 

Чому дипломні роботи часто відправляються на доопрацювання буквально через кілька хвилин вичитки куратором? Тому що видно прогалини у вступі. Перша і головна помилка – порушення структури цієї частини. Не можна упускати основні пункти, наприклад, проігнорувати опис об’єкта або предмета.

 

Неприпустимо порушення логічного порядку, як то перерахування методів дослідження на початку вступу і завершення цього фрагмента описом актуальності. Не потрібно перевертати все з ніг на голову. Є шаблон, і йому рекомендується слідувати.

 

Шаблон наповнення вступу виглядає так.

 

 

Помилка – писати вступ в самому початку. Тобто можна і потрібно робити начерки, тези, попередні формулювання. Але це повинна бути робоча версія. Не можна повністю передбачити, чи будуть розкриті озвучені завдання в повній мірі. Автор може відкрити для себе щось нове в ході написання, піти «не в той степ». Тому підсумкова версія – завжди результат коригувань.

 

Введення не може і не повинно «жити своїм життям» без прив’язки до основного матеріалу. Повинна бути чітка єдина концепція, при якій кожен пункт вступу розкривається в основних розділах. Тільки так забезпечується цілісність і логічність роботи.

 

У аудиторії, яка буде читати курсову або дипломну роботу, не повинно виникнути розчарування, що мовляв все так добре починалося, і така нісенітниця далі. Тобто, за кожне слово, позначене у вступі, потрібно вміти відповісти і на захисті усно, й на папері в змісті роботи.

 

Базові принципи-вимоги залишаються незмінними:

  • грамотність;
  • науковість;
  • унікальність;
  • безумовний зв’язок з усіма елементами дослідження;
  • структурність;
  • логічність;
  • достовірність;
  • правильне оформлення.

 

Це кістяк будь-яких вимог до дослідницьких праць. Актуальні норми і стандарти потрібно дізнаватися з методичних рекомендацій і посібників кафедри. І, звичайно ж, дивитися на загальноосвітні стандарти.

Вважається помилкою надмірний суб’єктивізм у вступі і занадто багато авторських думок. Вступ – це про факти і конкретику. Тут немає місця глибоким філософським міркуванням, та й для особистих висновків і загальних висновків ще рано – до них потрібно прийти через всю роботу і описати в кінці.

 

Залежно від складності студентського завдання підвищується ступінь відповідальності. Звідси нерви, невпевненість і помилки. Якщо не хочете ризикувати і хвилюєтеся перед відповідальним етапом в навчанні, звертайтеся в компанію «Наука Сервіс». Ми підготуємо на замовлення будь-які студентські роботи, у яких буде бездоганне введення і не тільки.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *