Презентація до дипломної роботи

Презентація – відмінний помічник студента, який пише дипломну роботу. Чим би ми не займалися, в якій би сфері не працювали, завжди хочеться не тільки почути, а й побачити інформацію. Це правило спрацьовує і при доповіді: там, де складно розповісти, можна просто показати.

Що таке презентація до диплому і навіщо вона потрібна?

 

Презентація – це візуалізація студентської роботи шляхом запуску відеоряду. Послідовні слайди відповідають основним етапам, відображають ключові тези у вигляді наочних картинок. Це можуть бути таблиці, схеми, діаграми, креслення, зображення. Основні ознаки:

  • чіткість;
  • зрозумілість;
  • достовірність;
  • синхронність;
  • логічність;
  • грамотність.

Відеоряд не може «жити своїм життям» окремо від диплому і доповіді, з якою виступає студент. Це підмога, посилення ефекту від сказаного, додаткове роз’яснення матеріалу. Такий допоміжний елемент промови на захисті підсилює ефект від сказаного, акцентує увагу слухачів на головному, робить роботу більш цікавою. Він допомагає запобігти необов’язковим, уточнюючим питанням.

Презентація несе ще й інформаційне навантаження, оскільки в першому файлі найчастіше дається вихідна інформація про автора і диплом, а в останньому виражаються слова подяки за увагу. Це спосіб встановити контакт з аудиторією, так би мовити, познайомитися, зняти напругу.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Яка структура у презентації?

     

    Підсумковий варіант залежить від теми і формату дипломної роботи, а також від бачення доповіді своєї версії. Тим не менш, є схема, якої варто дотримуватися:

    1. На першому, титульному слайді, прописується ПІБ студента, назва навчального закладу, керівник, тема диплома і рік написання.
    2. На другому зображенні відображається вступ, точніше його ключові аспекти: гіпотеза, методологія, мета, актуальність, завдання.
    3. Наступний блок слайдів присвячується теоретичній частині. Тут у вигляді елементів візуалізації представляються основні тези першого розділу диплома.
    4. Частина слайдів присвячується аналітиці в формі таблиць, схем, графіків.
    5. Слайди практичної частини включають інформацію з висновками.
    6. Підсумкові слайди присвячуються висновкам, рекомендаціям, практичній значущості для подальших досліджень.
    7. Фінальний слайд, який повинен бути ідентичний першому.

    Таким чином, ми бачимо, що структура презентації перегукується і багато в чому повторює структуру самої дипломної роботи. Не можна включати в презентацію інформацію, яка не пов’язана з дослідженням або суперечить його змісту.

    Оптимальний час доповіді на захисті дипломної роботи – 7 хвилин. Отже, рух слайдів має бути розраховане на такий же час

    На які правила орієнтуватися при створенні презентації?

     

    У кожного автора свої секрети і «фішечки». Але є універсальні правила, дотримуючись яких ви точно не помилитеся. В тому числі:

    • Обмеження за кількістю – 15 слайдів + \ – кілька штук. Надлишок стирає сенс і перетворює презентацію просто на формальність. Занадто мала кількість не може охопити потрібний обсяг відомостей.
    • Перший і останній слайд найкраще дублювати. Ми вже писали про це вище, але повторимо для точності. На початку це потрібно, щоб представитися і дати вихідну інформацію. А останній – дати можливість аудиторії правильно звернутися до автора з питаннями, побажаннями.
    • Рекомендується дякувати за перегляд окремим слайдом, але якщо цей момент упустити в слайдах – нічого страшного.
    • Зображення та інші матеріали в такій подачі повинні відображатися на непомітному, світлому тлі, на якому чітко видно темний шрифт. Його розмір – 28, а для заголовків використовується 36 розмір.
    • Текст на слайдах повинен бути абсолютно грамотним. Помилки і навіть помарки змащують враження від побаченого. Не допускайте ситуації на захисті, щоб різало слух і око.

    Ще одна важлива порада – забезпечити абсолютне узгодження промови та слайдів, їх своєчасне перегортання. Важливо щоб побачене і почуте збігалося і формувало в голові у слухачів єдиний пазл.

    Пам’ятайте, що презентація – це законна шпаргалка. Вона може стати підмогою автору, якщо промова збилася або охопило хвилювання. Тобто робіть слайди, корисні і зрозумілі в першу чергу вам самим

    Як уникнути помилок в презентації?

     

    По-перше, користуйтеся опціями і можливостями Power Point. Цей інструмент полегшить вашу роботу в рази і прискорить її. По-друге, підходьте до питання індивідуально. Не вдавайтеся до плагіату і не намагайтеся використовувати елементів з інших робіт, нехай навіть вони були супер успішними.

    І, по-третє, не лінуйтеся перевіряти результат кілька разів. Як то кажуть, сім раз відміряй, один раз відріж. Пам’ятайте, помилки легше запобігти, ніж виправити. Для цього ми підготували список найпоширеніших помилок в презентаціях:

    • занадто багато води, досить чітка інформація;
    • довгі заголовки, складні словесні конструкції, заумні формулювання;
    • безглузді супровідні ефекти, наприклад, недоречний фон таблиці із серії «сонечко світить, пташки співають»;
    • дивне колірне рішення і оформлення. Диплом – це наукова робота, і стиль, відповідно, повинен бути діловим. Ніяких емодзі, відтінків «вирви око», двозначних символів тощо;
    • багато думок в одному слайді і занадто велика кількість елементів.

    Простий слайд з мінімумом корисної інформації вважається ідеальним варіантом. Тож не ускладнюйте

    Презентація завдає чимало складнощів, особливо якщо часу на підготовку обмаль. Потрібно зробити так, щоб було цікаво, грамотно, корисно і «в точку». Ви не хочете або не можете виконати завдання?  Завжди є альтернатива. У компанії «Наука Сервіс» виконають дипломні роботи на замовлення  по будь-якій темі «під ключ» і всі супровідні матеріали на захист. Вдячні відгуки наших уже постійних клієнтів дозволяють сміливо стверджувати – ми гарантуємо потрібний результат!

    Рейтинг

    5 / 5. 1

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук