23.10.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Цілі і завдання змісту курсової
  2. Правила складання змісту курсової роботи
  3. Складові частини змісту курсової
  4. Поширені помилки при написанні плану курсової роботи

 

У будь-якому кваліфікаційному проекті має бути зміст. До робіт з таким серйозним найменуванням відносяться і всіма нами улюблені курсачі. Не надаючи значення другій сторінці з пунктами і номерами, можна отримати несподіваний «сюрприз» у вигляді доопрацювання або провалу на захисті. У статті ми поговоримо, яким має бути зміст в роботі.

 

Цілі і завдання змісту курсової

 

Курсова робота повинна мати свою чітку структуру, складатися з послідовного, логічно вибудуваного і грамотного матеріалу. Зміст – це як оглядовий екскурс по науковій праці, з яким знайомляться, перш ніж зануритися в саму суть.

 

Чітка структура – це обов’язкова вимога. Без наявності змісту, а також в разі неправильного його оформлення курсову роботу не візьмуть. Таким чином, зміст виконує інформаційну функцію і виступає своєрідним навігатором по роботі.

 

На другій сторінці після титульного аркуша перераховуються всі структурні елементи курсової роботи: точно копіюються назви розділів, а також відображаються такі пункти як вступ, висновок, список літератури. Навпаки проставляються сторінки.

Зміст і план – не тотожні поняття. Їх плутають через недосвідченість. План детальніший, може не містити вказівки сторінок, і включає, в тому числі суб’єктивну думку автора.

Правила складання змісту курсової роботи

 

Зміст оформлюється на фінальному етапі написання, але начерки робляться перед початком. Якщо дотримуватися всіх правил, спочатку складається план (прототип змісту), а потім пишуться розділи. І тільки після того, як готовий основний обсяг, проставляються сторінки, і заповнюється друга сторінка.

 

Правил небагато, і вони досить прості:

 

  • в змісті не вказується титульна сторінка;
  • форматування сторінки відповідає розмірам полів по всій роботі;
  • кожне найменування структури супроводжується вказівкою сторінки;
  • для вказівки слова «зміст» або «план» використовуються прописні букви;
  • назва кожного пункту вписується з нового рядка;
  • в змісті вказуються прикладні матеріали – діаграми, малюнки, таблиці.

 

Для нумерації пунктів використовується опція в Word. Так набагато швидше і зручніше, до того ж виключена ймовірність помилки, що буде упущена якась цифра. До слова, використовуються тільки арабські цифри.

 

Крім того, важливо використовувати стандартний шрифт, інтервал, чорний колір, білий фон. Загалом неприпустимо відходити від ділового стилю, експериментувати з нахилами, жирністю, розмірами шрифту. Не можна використовувати кольорові вставки. Сторінка не повинна бути в жанрі «вирви око». Все чітко, лаконічно, грамотно.

 

 Зміст не може мати лінійну структуру. Це комбінований план, частина пунктів якого мають свій розподіл. Так, основна частина курсової роботи поділяється на кілька розділів і підрозділів, отже, використовується складна структура нумерації.

 

Складові частини змісту курсової

 

Зміст на 100% дублює структуру самої курсової роботи і є перерахуванням її обов’язкових елементів. Саме тому на другому аркуші можна прочитати, на якій сторінці розташовано:

 

  • вступ;
  • основний текст, що складається з розділів і підрозділів;
  • висновок;
  • список літератури;
  • додатки.

 

На останньому пункті хочеться зупинитися докладніше. У додатку, як правило, кілька листів, кожен з яких присвячений окремій ілюстрації, схеми, таблиці. Однак у змісті досить просто вказати, наприклад, «Додаток» 15-20, і не потрібно перераховувати назви кожного аркуша.

 При заміні назв розділів потрібно відобразити це в змісті. Змінилася інформація в основному тексті, значить повинні вноситися правки в другу сторінку. Часто студенти забувають про такий момент, а викладачі розцінюють це як помилку.

Поширені помилки при написанні плану курсової роботи

 

Є ГОСТи і стандарти оформлення. Але їх чомусь студенти часто ігнорують. Даремно. Досить один раз знайти потрібну інформацію і користуватися нею в подальшому. Адже на студентському віку доведеться писати не один курсач.

 

А чи пам’ятаєте ви про методичні рекомендації? Про всяк випадок, це така брошурка або електронні файли з цінними і корисними порадами. Простіше кажучи – з обов’язковими рекомендаціями, які краще не ігнорувати. Не полінуйтеся, зверніться на кафедру. Вб’єте двох зайців: будете знати, як оформляти курсову роботу, і покажете свою відповідальність, зацікавленість.

 

Нехтування цими правилами – головна помилка. У числі інших:

 

  • Розділи повинні бути послідовно і логічно розміщені. Не можна використовувати хаотичний порядок.
  • Пункти повинні продовжувати загальне дослідження, тобто зв’язуватися єдиною концепцією і не сприйматися, як розрізнені фрази і речення.
  • Назва кожного розділу має вміщатися в одне речення. Два і більше речень в одному пункті вкрай небажані.
  • У розділі повинні використовуватися дані, які повністю співпадають з назвами.

 

У числі найпоширеніших помилок – граматика, пунктуація, орфографія. Студенти примудряються навіть намудрувати з синтаксисом. Тобто буквально «заблукати» в одному реченні.

 

Не допускається плагіат. Тобто взяти і скопіювати вміст чужої курсової роботи не вийде. Якщо всі назви пунктів будуть запозичені, домогтися високої унікальності складно, навіть якщо внутрішнє наповнення розділів змінено. Алгоритми перевірки Антіплагіат.ру і Антіплагіат.ВУЗ швидко вирахують таку хитрість.

 Неприпустимі прийоми штучного підвищення обсягу, наприклад, шляхом розтягування змісту на кілька сторінок. Це помилка.

Ось так коротко ми описали, скільки помилок можна допустити навіть на такому легкому фрагменті. Курсова робота – міні дослідження. Якщо ви не справляєтеся з будь-яких причин – сміливо звертайтеся в компанію «Наука Сервіс». Ми виконуємо на замовлення всі види студентських робіт і гарантуємо якісний результат.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *