Куди вступати на IT програміста у 2023 році в Україні?

IT-індустрія розвивається семимильними кроками не лише за кордоном, а й в Україні. Не секрет, що українські програмісти входять до рейтингу найбільш затребуваних у всьому світі, і сприяє цьому якісна підготовка та навчання у провідних інститутах та університетах. А про те, який ВНЗ для освіти вибрати і що треба здати – далі у статті.

 

Де можна вивчати комп’ютерні технології у 2023 році: список ВНЗ України

 

IT – досить розмите поняття, оскільки ця сфера включає як безпосередньо програмування, так і забезпечення безпеки систем, адміністрування, а ще – створення контенту – графічного, текстового і відео.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Тому, говорячи про навчання на айті-фахівця, варто зазначити, що існує кілька напрямків, за якими проводиться підготовка студентів у ВНЗ України. Це “Інженерія програмного забезпечення”, “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”, “Комп’ютерна інженерія”, “Системний аналіз”, “Кібербезпека” та інші.

   

  Відповідно, відрізняються й особливості освітнього процесу, а також можливості працевлаштування на виході, з якими потрібно ознайомитись до вступу до освітнього закладу. Здобути освіту у сфері програмування можна в таких ВНЗ:

  • Міжрегіональна академія управління персоналом;
  • Державний університет інфраструктури та технологій;
  • Вінницький національний технічний університет;
  • Галицька академія;
  • Державний університет технологій та зв’язку;
  • Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара;
  • Житомирський державний університет імені Івана Франка;
  • Західноукраїнський національний університет;
  • Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій;
  • Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу;
  • Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Сергія Дем’янчука;
  • Рівненський державний гуманітарний університет.

   

  Ми рекомендуємо вибирати ВНЗ для вступу максимально ретельно, порівнюючи не тільки необхідні для зарахування бали та свої можливості, але й знайомлячись із його репутацією в мережі. Не зайвим буде вивчити відгуки колишніх студентів щодо якості викладання, актуальності інформації, викладацького складу і, звичайно ж, корупції.

  Зверніть увагу, що умови надходження на бюджет, а також кількість вільних місць можуть відрізнятися в залежності від обраного місця для вступу.

  Які предмети здавати для вступу?

   

  Стандартно для зарахування на бюджет або контракт майбутнім студентам необхідно надати сертифікат про проходження ЗНО.

  Спеціальність комп’ютерних технологій вимагатиме складання наступних іспитів:

  • Українська мова;
  • Математика;
  • Історія України;
  • Іспит на вибір: географія, англійська мова або будь-яка інша для добору балів.

  Перш ніж визначатися з переліком предметів, які ви плануєте здавати на ЗНО, ознайомтеся з умовами вступу до обраного ВНЗ/інституту.

  Які перспективи працевлаштування у сфері IT в Україні?

   

  Якщо ви закінчили хороший ВНЗ, а також володієте потрібним багажем знань і бажанням розвиватися у сфері IT, ми зазначимо, що працевлаштування в цій ніші одне з найпростіших через попит на комп’ютерних фахівців.

   

  Залежно від того, що саме ви вивчали і до якої професії у вас лежить душа, ви зможете влаштуватися працювати дизайнером, верстальником, адміністратором, розробником, тестувальником, розробником ігор, додатків і навіть відеоконтенту.

   

  Зарплата варіюватиметься від ваших навичок та окремо взятої компанії. В Україні IT-фахівцеві-початківцю готові запропонувати від 300$, у той час як за кордоном його робота оцінюється від 500$ на місяць. При підвищенні рівня чи переході нову посаду можливе зростання зарплати до 5000-7000$.

   

  Підбиваючи підсумки, варто відзначити важливість та актуальність професії, яка відкриває перед вами світ нових технологій та майбутнього. Працюючи у сфері айті, ви зможете реалізувати свої можливості, а також отримувати гідну заробітну плату. А якщо ви вже здобуваєте освіту в одному з ВНЗ країни, і у вас виникла потреба у допомозі, недостатньо часу для виконання всіх завдань – ви завжди можете замовити курсову роботу в компанії «Наука Сервіс», що гарантує швидке написання та високу унікальність, а також можливість внесення поправок від вашого керівника!

   

  • Які предмети є важливими для вступу на комп’ютерні технології?

  Для вступу необхідно здати математику, державну мову та історію.

   

  • Ким можна працювати після закінчення навчання в IT?

  Перелік професій, пов’язаних з індустрією програмування, дуже широкий і охоплює як розробників, так і системних адміністраторів, творців ігор, графічних дизайнерів і не тільки.

  Рейтинг

  0 / 5. 0

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук