Оформлення дисертації PhD – Правила і Рекомендації

Введення ступеня доктора філософії як альтернативи ступеня кандидата наук спричинило деякі зміни, але не в оформленні дисертації. В цьому питанні як було все складно, так і залишилося. Це в країнах, де спочатку використовувалася система PhD вимоги до дослідницьких праць менш жорсткі, а головний акцент на захисті робиться на корисність і оригінальність. У нас все стабільно – важлива і форма, і зміст. У статті поговоримо про форму.

 

Оформлення дисертації PHD – загальні правила

 

Загальні правила оформлення докторських дисертацій закріплені наказом Міністерства освіти і науки № 40 від 2017 року. Це обов’язкові умови допуску до захисту. Основні вимоги наступні:

 1. Об’єм складає 6-8 авторських аркушів. Один такий аркуш еквівалентний 24 друкованим сторінкам. У символах це приблизно 300 тисяч. Орієнтовний розмір, оскільки багато що залежить від теми і наповнення.
 2. В оформленні використовується текстовий редактор Word шрифтом Times New Roman, розмір 14. Застосовується полуторний інтервал. Кегль 12 типографських шрифтів допускається тільки в оформленні вмісту таблиць.
 3. Допускається друкування дисертації на одній чи двох сторінках за бажанням. Так зазначено в правилах. Але на практиці прийнято роздруковувати матеріал одностороннім способом.
 4. Для друку використовується папір білого кольору стандартного формату А4. Розміри листа складають 297*210 мм
 5. Обов’язково дотримуються поля в наступній пропорції: зліва – 20-25 мм, праворуч – 10 мм, зверху і знизу – по 20 мм Більше можна, менше-ні.
 6. В оформленні заголовків рекомендується використовувати авто зміст.
 7. Нумерація сторінок і списку літератури проводиться арабськими цифрами.

Дисертація PhD готується національною, за бажанням, англійською мовою. В окремих випадках, якщо цього вимагає формат теми і зміст, може використовуватися ще одна мова для перекладу

Вимоги до структури та змісту дисертації PhD

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Здобувач ступеня доктора філософії повинен підготувати дослідження за такими критеріями:

  1. Базування на міжнародному досвіді обраної сфери знань. Не можна обмежуватися тільки напрацюваннями однієї країни.
  2. Розкриття актуальності теми в контексті реальної ситуації в світі. На простому прикладі: нікому вже не цікаві відеокасети років так 20, хоча колись ця тема була найбільш популярною. Так і з дисертаціями – не живіть минулим, дивіться на перспективу.
  3. Поєднання теоретичної і практичної частини. Це дві складові основи дисертації. Перша підкріплює другу і навпаки.
  4. Відповідність теми і змісту.
  5. Наявність конкретних рекомендацій, які можуть стати вирішенням проблеми, спрощенням завдання, розкриють якийсь аспект з іншого боку.

  Ключовим в дисертаціях є стандартне тріо критеріїв – практична значущість, наукова корисність та актуальність. Марна праця не вітається.

  Правильне оформлення неможливо без дотримання структури. Тут так і хочеться згадати вислів «все старо як світ». План, вступ, розділи і підрозділи, висновки, література, додатки. Не можна забувати про анотацію. Більше того, їй важливо приділити особливу увагу, з акцентом на аналітичну частину.

  Допуск до захисту дисертації PhD стане можливий при наявності трьох і більше публікацій у наукових виданнях, які Комітет рекомендує, в одному виданні міжнародного рівня з бази Thomson Reuters, а також три матеріали міжнародних конференцій, хоча б одна з яких повинна бути зарубіжною

  Бібліографічний список – лайфхаки оформлення

   

  Цей структурний елемент вважається найскладнішим в оформленні з урахуванням великої кількості знаків пунктуації. Керівництвом і орієнтиром служать норми ДСТУ 3008-95. Це універсальні правила. Рекомендована кількість джерел – 250-300 позицій. Чимало. Наприклад, у США для захисту аналогічної за статусом дисертації достатньо 100 позицій. Але, як кажуть, маємо те, що маємо.

  Перелік формується в такій послідовності: нормативно-правові акти з дотриманням їх ієрархії (Конституція, кодекси, закони і т. д.), вітчизняні джерела, матеріали з зарубіжних джерел, дані з електронних ресурсів. Усередині кожної підгрупи існує свій поділ. Правилами передбачено розташування назв і авторів трьома способами: в алфавітному порядку, за хронологією або за ступенем частоти згадування в тексті. Як нескладно здогадатися, перший варіант найактуальніший. Можна використовувати комбінований спосіб.

  В якості додаткового структурного елемента може знадобитися перелік умовних скорочень. Це окремий список з розшифровкою використовуються в дисертації символів, скорочень, абревіатур і термінів

  Головний помічник в оформленні дисертації PhD – досвід. Будемо відверті, з такою роботою не часто доводиться стикатися. Але тільки не авторам компанії «Наука Сервіс». Вже багато років ми готуємо на замовлення еталонні наукові роботи будь-якої складності і пропонуємо вам особисто в цьому переконатися.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук