Юрий 15.06.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Оформлення дисертації PHD – загальні правила
 2. Вимоги до структури та змісту дисертації PhD
 3. Бібліографічний список – лайфхаки оформлення

 

Введення ступеня доктора філософії як альтернативи ступеня кандидата наук спричинило деякі зміни, але не в оформленні дисертації. В цьому питанні як було все складно, так і залишилося.

 

Це в країнах, де спочатку використовувалася система PhD вимоги до дослідницьких праць менш жорсткі, а головний акцент на захисті робиться на корисність і оригінальність. У нас все стабільно – важлива і форма, і зміст. У статті поговоримо про форму.

 

1. Оформлення дисертації PHD – загальні правила

 

Загальні правила оформлення докторських дисертацій закріплені наказом Міністерства освіти і науки № 40 від 2017 року. Це обов’язкові умови допуску до захисту. Основні вимоги наступні:

 

 1. Об’єм складає 6-8 авторських аркушів. Один такий аркуш еквівалентний 24 друкованим сторінкам. У символах це приблизно 300 тисяч. Орієнтовний розмір, оскільки багато що залежить від теми і наповнення.
 2. В оформленні використовується текстовий редактор Word шрифтом Times New Roman, розмір 14. Застосовується полуторний інтервал. Кегль 12 типографських шрифтів допускається тільки в оформленні вмісту таблиць.
 3. Допускається друкування дисертації на одній чи двох сторінках за бажанням. Так зазначено в правилах. Але на практиці прийнято роздруковувати матеріал одностороннім способом.
 4. Для друку використовується папір білого кольору стандартного формату А4. Розміри листа складають 297*210 мм
 5. Обов’язково дотримуються поля в наступній пропорції: зліва – 20-25 мм, праворуч – 10 мм, зверху і знизу – по 20 мм Більше можна, менше-ні.
 6. В оформленні заголовків рекомендується використовувати авто зміст.
 7. Нумерація сторінок і списку літератури проводиться арабськими цифрами.

Дисертація PhD готується національною, за бажанням, англійською мовою. В окремих випадках, якщо цього вимагає формат теми і зміст, може використовуватися ще одна мова для перекладу

2. Вимоги до структури та змісту дисертації PhD

 

Здобувач ступеня доктора філософії повинен підготувати дослідження за такими критеріями:

 1. Базування на міжнародному досвіді обраної сфери знань. Не можна обмежуватися тільки напрацюваннями однієї країни.
 2. Розкриття актуальності теми в контексті реальної ситуації в світі. На простому прикладі: нікому вже не цікаві відеокасети років так 20, хоча колись ця тема була найбільш популярною. Так і з дисертаціями – не живіть минулим, дивіться на перспективу.
 3. Поєднання теоретичної і практичної частини. Це дві складові основи дисертації. Перша підкріплює другу і навпаки.
 4. Відповідність теми і змісту.
 5. Наявність конкретних рекомендацій, які можуть стати вирішенням проблеми, спрощенням завдання, розкриють якийсь аспект з іншого боку.

 

Ключовим в дисертаціях є стандартне тріо критеріїв – практична значущість, наукова корисність та актуальність. Марна праця не вітається.

 

Правильне оформлення неможливо без дотримання структури. Тут так і хочеться згадати вислів «все старо як світ». План, вступ, розділи і підрозділи, висновки, література, додатки. Не можна забувати про анотацію. Більше того, їй важливо приділити особливу увагу, з акцентом на аналітичну частину.

Допуск до захисту дисертації PhD стане можливий при наявності трьох і більше публікацій у наукових виданнях, які Комітет рекомендує, в одному виданні міжнародного рівня з бази Thomson Reuters, а також три матеріали міжнародних конференцій, хоча б одна з яких повинна бути зарубіжною

3. Бібліографічний список – лайфхаки оформлення

 

Цей структурний елемент вважається найскладнішим в оформленні з урахуванням великої кількості знаків пунктуації. Керівництвом і орієнтиром служать норми ДСТУ 3008-95. Це універсальні правила.

 

Рекомендована кількість джерел – 250-300 позицій. Чимало. Наприклад, у США для захисту аналогічної за статусом дисертації достатньо 100 позицій. Але, як кажуть, маємо те, що маємо.

 

Перелік формується в такій послідовності: нормативно-правові акти з дотриманням їх ієрархії (Конституція, кодекси, закони і т. д.), вітчизняні джерела, матеріали з зарубіжних джерел, дані з електронних ресурсів.

 

Усередині кожної підгрупи існує свій поділ. Правилами передбачено розташування назв і авторів трьома способами: в алфавітному порядку, за хронологією або за ступенем частоти згадування в тексті. Як нескладно здогадатися, перший варіант найактуальніший. Можна використовувати комбінований спосіб.

В якості додаткового структурного елемента може знадобитися перелік умовних скорочень. Це окремий список з розшифровкою використовуються в дисертації символів, скорочень, абревіатур і термінів

Головний помічник в оформленні дисертації PhD – досвід. Будемо відверті, з такою роботою не часто доводиться стикатися. Але тільки не авторам компанії «Наука Сервіс». Вже багато років ми готуємо на замовлення еталонні наукові роботи будь-якої складності і пропонуємо вам особисто в цьому переконатися

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × one =