Реферат та автореферат – подібності та відмінності

Незважаючи на те, що слова “реферат” та “автореферат” схожі між собою, різниця між цими видами писемних робіт просто колосальна. Це приблизно те саме, що порівнювати між собою Жигулі та Мазераті. І той, і інший вид роботи є коротким викладом відомостей, почерпнутих із джерела інформації (книги, статті). Однак, коли ми говоримо про реферат, то під ним розуміється виклад інформації, яка була почерпнута з чужих досліджень (щоправда, суб’єктивна думка у такій роботі також може мати місце). Говорячи про автореферат, слід зазначити, що це короткий виклад того, що прописано в науковій роботі свого авторства. І це лише одна відмінність, детальніше розглянемо далі.

 

Що таке реферат?

 

Реферат – студентська робота, яка відрізняється простотою підготовки (порівняно з курсовою, дипломною тощо). Під час підготовки реферату слід враховувати кілька моментів:

 • слова з чужої статті, тез та інших джерел не варто копіювати слово в слово у своє дослідження, адже це не конспект. Найкраще використовувати перефразування та екстрагування, проте не варто нехтувати посиланнями (унікальність та відсутність плагіату тут важливі також, як і при підготовці інших видів робіт);
 • джерел має бути штук 5-6, адже реферат має на увазі систематизацію різних точок зору тощо (це у доповіді можна використовувати 1 джерело);
 • обсяг реферату зазвичай складає 7-15 сторінок;
 • структура реферату представлена ​​такими частинами: титульним листом, планом, вступом, основною частиною, висновком, списком використаної літератури.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Що таке автореферат?

   

  Автореферат – та робота, яка зустрічається досить рідко. Вона має місце лише у разі підготовки до захисту диплома або дисертаційного дослідження. При його підготовці слід пам’ятати, що:

  • структура реферату включає загальну характеристику наукової роботи, основні положення, які виносяться на захист, і висновок;
  • обсяг реферату залежить від обсягу дисертації до якої він пишеться – автореферат не повинен перевищувати 15% від неї (але не більше 30 сторінок);
  • в авторефераті не може бути відображена інформація, яка не включена до самого дослідження;
  • автореферат пишеться виключно від третьої особи, використовуючи формулювання такого плану: “дисертант спирається на…”, “автор демонструє…” тощо;
  • оформлення тексту реферату такого плану чітко регламентовано (нумерація наскрізна, певний шрифт, відступи тощо);
  • до автореферату включаються публікації автора, які стосуються теми дисертації. Вони розташовуються у такому порядку: спочатку монографії, потім брошури, потім наукові статті та тези конференцій тощо.

   

  Подібності та відмінності двох рефератів

   

  Отже, підіб’ємо підсумки і розглянемо, чим схожі між собою і чим відрізняються реферати. Забігаючи наперед можна одразу відзначити, що спільного у них набагато менше.

  1. Реферат є самостійним науковим дослідженням, тоді як автореферат є свого роду додатком до такої наукової роботи, як дисертація.
  2. Реферат – та робота, яку виконує студент вищого навчального закладу або школяр. Автореферат же – це результат праць аспіранта або кандидата наук (доктора філософії).
  3. Реферат є свого роду компіляцією та узагальненням існуючих точок зору з того чи іншого питання, автореферат узагальнює результати власного наукового дослідження.
  4. Реферат покликаний продемонструвати володіння темою, вміння критично мислити та аналізувати отриману інформацію. Автореферат покликаний надати комісії можливість ознайомитися з основними моментами дисертаційної роботи.

   

  Якщо не підготувати реферат вчасно, то студент або отримає незадовільну оцінку, або не буде допущений до заліку або екзамену (у деяких випадках просто не отримає додаткових балів і знизить шанси на отримання позначки “відмінно” на підсумковому контролі). Якщо ж не підготувати автореферат, захист дисертації доведеться відкласти.

   

  Ви студент бакалаврату і вам потрібно підготувати реферат з юриспруденції? Чи може вас цікавить інформація з медицини для підготовки реферату? Чи ви вже знаходитесь на шляху до здобуття наукового ступеня? І при цьому ви не маєте часу на те, щоб вникати у всі особливості підготовки цих робіт? Тоді залишайте нам заявку. Ми із задоволенням візьмемо на себе підготовку роботи будь-якої складності та зробимо все у кращому вигляді. Серед переваг нашої компанії можна виділити:

  • доступні ціни на послуги;
  • висока якість підготовки писемних робіт;
  • пунктуальність авторів і не лише.

  Повірте, ми зробимо все, щоб поставлені перед вами цілі були реалізовані і при цьому ви витрачали свій дорогоцінний час на походи бібліотеками.

  Рейтинг

  0 / 5. 0

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук