Рейтинг студентських гуртожитків Києва

Гуртожиток – центр студентського життя. Теоретично умови, в яких знаходяться учні, мають відповідати високим стандартам. На практиці найчастіше заселення в кімнату стає справжньою школою виживання. Офіційні ціни за місце в столичному гуртожитку починаються від 520 гривень. На перший погляд, доступна вартість. Але вона не остаточна. Чому студенти змушені платити за ліжко-місце як за квартиру і при цьому жити, м’яко кажучи, «не айс»? Відповідей набагато менше, ніж питань.

 

Огляд студентських гуртожитків Києва

 

Вже на першому курсі стає очевидним, що класова нерівність проявляється у всьому. Умови в кімнатах гуртожитків настільки різні, що одні студенти можуть хвалитися чи не апартаментами преміум класу, інші змушені жити по 8 чоловік в слабо опалювальній кімнаті і не мати на поверсі душа з гарячою водою.

Згідно з чинним законодавством розмір місячної плати за гуртожиток не може перевищувати 40 % звичайної академічної стипендії

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  КНУ ім. Шевченко

   

  Гуртожиток цього Вузу № 1 лідирує в рейтингу столиці за рівнем комфорту. При цьому не залишилася осторонь проблема нестачі місць. Тільки за попередній рік подано близько 40 тисяч заявок на вступ. Будівлі розташовані за адресою: Ломоносова, 35. Кімнати розраховані на 2-3 людини, що цілком комфортно в порівнянні з іншими варіантами. Свіжий ремонт в поєднанні з хорошими санітарними умовами і постійною подачею гарячої та холодної води не можуть не радувати.

  Це позитивні аспекти. Але є й негативні. Не всі 23 гуртожитки Вузу можуть похвалитися таким же рейтингом. Керівництво неохоче дає коментарі з приводу відсутності гарячої води, тарганів, 6-8 ліжок у кімнатах і необґрунтованого завищення плати. До речі, питання ціни не всіх засмучує. Ряд студентів відзначають, що платили і за 300 гривень, що значно нижче вказаних на сайті розцінок.

  Лідером в Україні вважається гуртожиток Львівського католицького університету. Тут кожен пункт відповідає стандартам і витримує будь-яку конкуренцію

   

  КПІ

  Головний технічний ВУЗ країни в минулому році прийняв 33 тисячі заявок на вступ. Крім затребуваності, це говорить і про потреби вирішення питання з розселенням. У ВНЗ 20 гуртожитків. Звичайно, зустрічаються різні умови, і серед 13 тисяч розселених студентів є задоволені і незадоволені. Серед загальних тенденцій хотілося б зазначити ціну на проживання – діапазон вище середнього. Так, за ліжко в кімнаті на чотирьох доводиться платити близько 600 гривень. За двомісну стандартну кімнату розцінки становлять близько 1000 грн. з людини. Є можливість проживати одному – майже 2000 гривень.

  З недоліків – маленькі, не повністю укомплектовані меблями кімнати. У квадраті 3*4 проживають 4 людини, і в кращому випадку крім ліжок у них буде один столик на всіх. Крім того, в гуртожитках цього Вузу блокова система зовсім не означає наявність умивальника або душа на блок. Часто зустрічаються зруйновані унітази.

  Гострою проблемою є нерівність відношення до місцевих та іноземних студентів. Те, що не дозволяється першим, вільно роблять другі. Це стосується розпорядку, наявності електроприладів у кімнаті. Незаперечною перевагою є близьке розташування до навчальних корпусів.

   

  НТУ

   

  У розпорядженні студентів Національного транспортного університету всього 5 гуртожитків. Незважаючи на недоліки, кімнати для студентів та приміщення загального користування дуже чисті (напевно, все ж відносно, але факт залишається фактом). Ще одна перевага – ціна. У середньому студент платить 350 гривень за ліжко, що значно нижче середніх цін. Однак кімнати розраховані на 5 осіб (за планом, а не по площі), що викликає ряд труднощів. Гуртожитки мебльовані на достатньому рівні, кухні оснащені всім необхідним. У цілому, оцінка тих, хто там проживає, дуже позитивна.

   

  НАУ

  Лідером антирейтингу є Національний Авіаційний Університет зі своїми гуртожитками. Всього їх 11, чого явно недостатньо у зіставленні з 24 тисячами заяв на вступ. Одне ліжко-місце обходиться приблизно в 570 гривень. При цьому така версія є офіційною і може істотно різнитися з реаліями. Усі гуртожитки об’єднують проблеми з наявністю комах, відсутністю гарячої води, застарілим обладнанням, старим ремонтом, перенаселеність.

  Для гуртожитків № 3 та 4 виникає додаткова складність у вигляді діючого і дуже галасливого нічного клубу під вікнами будинків. Звичайно, деякі розцінюють такий факт як перевагу, але про затишок і спокійних заняттях не може бути й мови. У більшості випадків у кімнати неможливо заселитися без попереднього міні ремонту. Крім того величезним мінусом є жорстка пропускна система. Хто не встиг повернутися в означений вахтером час, у того немає шансів переночувати в своїй кімнаті.

  Незважаючи на велику кількість гуртожитків в цьому місті, самостійно підібрати варіант фактично неможливо через високий попит. Однак функціонують спеціальні компанії, які швидко і недорого вирішать проблему

   

  Як у сусідів?

   

  Говорити про рівень життя європейських країн буде зайвим – все очевидно. Серед безлічі варіантів хочеться звернути увагу на гуртожитки для студентів у Відні. Всього налічується 14800 гуртожитків і вони є лідерами за стандартами якості. Вартість на одного студента – від 250 до 600 євро. При цьому категорії А, В і А+ повністю укомплектовані всім необхідним, аж до дизайнерського ремонту. Додаткові витрати у вигляді плати за Інтернет, електрика або кабельне відсутні. В окремих гуртожитках за прибирання повністю відповідальний персонал. Добре розвинені місця дозвілля та відпочинку.

  Підсумовуючи вищесказане про українські та іноземні гуртожитки для студентів, хочеться відзначити: хто там не був, той не зрозуміє і не зазнає на собі всіх принад студентського життя. А ось чи потрібно поміщати слово принади в лапки чи ні – залежить від того, який гуртожиток вибрано.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук