Що потрібно для отримання Phd в Україні?

До недавнього часу статус «доктор філософії» – саме так дослівно розшифровується абревіатура PhD – був прерогативою розвинених країн західного світу. Після реформ 2014 року в Україні дисертація PhD стала аналогом кандидатської дисертації. Відповіді на, здавалося б, складне питання про отримання нового статусу лежать на поверхні. Фактично, в наших реаліях, зміна назви не спричинила серйозних по суті змін. Це аналог захисту кандидатської дисертації. Тепер детальніше.

 

Що потрібно для отримання ступеня PhD?

 

Захистити дисертацію. Як бачите, відкриття велосипеда не сталося. Однак така дисертація дещо відрізняється від звичних кандидатських дисертацій, хоча по суті являє собою все те ж наукове дослідження з дотриманням критеріїв новизни, корисності, унікальності, грамотності. Принципова відмінність – суворе обмеження часу для підготовки. Дисертації на здобуття PhD готуються в три етапи протягом трьох років. І тут вже немає виправдань у вигляді – не приходить натхнення, немає матеріалу. Розтягнути «задоволення» на десятиліття (не будемо сперечатися, у нас в країні це була норма для претендентів), не вийде.

Процентне співвідношення сил при підготовці до здобуття PhD приблизно можна представити так: 70% – перший етап, 10 % – другий етап і решта 20% – третій етап. Тобто перші кроки найскладніші, але саме вони визначають подальший хід

Отже етапи:

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  1. Перший рік. Як і в будь-якій справі, першим є підготовчий етап. За рік важливо визначитися з темою, обґрунтувати її актуальність, сформулювати завдання та цілі. Все це допомагає зробити науковий керівник. Саме в цей період вибирається теоретична база. Необхідно пропрацювати велику кількість джерел. Якщо планується практична частина і аналіз експериментів, важливо заздалегідь підготувати ґрунт.
  2. Безпосереднє написання тексту. Другий рік відводиться для з’єднання воєдино всього, що підготовлено. Це непросто, але досить швидко, якщо якісно виконаний перший пункт.
  3. Корегування написаного. Без цього етапу нікуди. І, як показує практика, частіше він займає більше часу, ніж написання. Чому? Сирий матеріал потребує опрацювання. Це як переписати начисто чернетку.

  Повторимо банальні істини: грамотність, унікальність, наукова новизна, корисність, відповідність теми і матеріалу, правильне оформлення – це ваші постулати

  Як проходить атестація здобувачів PhD?

   

  Для атестації здобувачів ступеня доктора філософії застосовується разова спеціалізована вчена рада. Також це може бути постійно діючий орган. Підставою атестації є публічний захист дослідження. Допуск до захисту забезпечується тільки при наявності публікацій наукових статей і дотриманні вимог до змісту і оформлення. Рішення, наскільки робота здобувача готова до захисту, приймає науковий керівник. До слова сказати, його вибір також здійснюється на першому етапі.

  В окремих випадках рішення приймається консенсусом кількох наукових керівників. Тут уже як пощастить. Допуску до захисту передує неухильне виконання плану наукової роботи та навчального плану. Диплом нового зразка відрізняється наявністю спеціального коду та розміром. Але, як показує практика, зміна форми не завжди передбачає зміну змісту. За звичкою ми всі також захищаємо кандидатські дисертації, тільки під іншим соусом.

  Крім теоретичної основи при захисті дисертації PhD завжди оцінюється такий критерій як академічна добропорядність. Так що, панове, бережіть честь з перших рядків написання дисертації

  Що дає статус доктора PhD в Україні?

   

  Після реформування системи освіти статус доктора наук – це наукова ступінь, аналогічна кандидата наук. Без неї неможливо претендувати на статус доктора наук в майбутньому. Серед інших переваг:

  • престижність;
  • кар’єрне зростання;
  • більш високий рівень заробітної плати;
  • визнання на міжнародній арені;
  • спрощення проблем з перекладом дослідження.

  А тепер ложка дьогтю. Статус статусу ворожнечу. І якщо у вас є можливість захиститися у країнах – носіях історії «докторів наук», скористайтеся нею. Насамперед мова йде про Німеччину, Канаду, США. Так купуються абсолютні гарантії світового визнання вченого.

  Якщо перспективи розвитку і професійного становлення пов’язані тільки з батьківщиною, можна не переживати за будь-які зволікання. Для пересічного обивателя питань більше ніж відповідей. Якщо ви з тих вчених, які хочуть творити науку, а не витворяти чудеса – звертайтеся в компанію «Наука Сервіс». Ми звільнимо ваш час для головного і виконаємо на замовлення всі види наукових робіт під ключ або окремі частини, а також дамо відповіді на незрозумілі питання.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук