Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?

Десь там, в різних куточках планети, в Відні і Новому Орлеані, допрацьовують свій вік представники романтичною і загадковою професії – ліхтарники. Тільки подумайте, більшу частину історії людство провело у темряві. А ці люди давали світло і робили вулички жвавими. Тепер це в минулому. Ліхтарі ручної заправки залишають для пам’яті і туристів, а останні романтики в капелюхах з дивним драбинках підіймаються з настанням темряви на старі стовпи.  До чого це ми? Професії застарівають під гнітом часу і напором технічного прогресу. Тому підходите осмислено до вибору майбутньої спеціальності – вона ж повинна вас годувати!

Футурологи і аналітики в один голос стверджують, що найближчі 10 років перевернуть світ – і професії, без яких сьогодні ми не уявляємо життя, зникнуть. Ми проаналізували прогнози і склали свій список. Ви ознайомтеся і задумайтеся – може не варто ризикувати?

 

Бухгалтера і кошторисники

Ех, а як же всіма улюблений «бухгалтер, милий мій бухгалтер, ось ти який ….».  Мабуть скоро ми дійсно з подивом будемо питати – а який? Здавалося б, це неможливо – бухгалтерія вирішує все. Дебіт з кредитом хто буде зводити? Програми. Прогрес і автоматизація настільки кинулися вперед, що людський ресурс втрачає свою актуальність.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Журналісти, коректори, копірайтери

  Навіщо добувати інформацію, створювати контент вручну, коригувати тексти, якщо цим можуть займатися програми, машини, техніка? Дискусій безліч: живе спілкування ніщо не замінить, машинні тексти нікому не цікаві тощо. Але прогнози – річ непередбачувана – поживемо-побачимо.

   

  Турагенти

  А як же броні, перельоти, квитки – хто допоможе, підкаже, оформить? Здогадалися? Всі вони ж – програми та роботи. Посередники для подорожей будуть не потрібні. Ех, а як же поговорити про «палаючі тури» і спец.  пропозиції? Хто нас буде переконувати в дусі «тільки сьогодні», «так не шкодуйте, живемо один раз» тощо?

   

  Банківські співробітники і касири

  Дуже навіть може бути, що професії зійдуть нанівець. Подивіться на приклад Монобанку? Ще не всі скасовано, але платіжну і депозитну карту можна відкрити в прямому сенсі не виходячи з дому. Кілька нескладних маніпуляцій, верифікація по вайберу і готово. За таким підходом майбутнє.

   

  Перекладачі

  Google перекладач і його аналоги все ж захоплять світ. Справа за малим – удосконалити процес і видавати, нарешті, зв’язкові, зрозумілі тексти. Швидше за все, це просто питання часу, причому найближчого.

   

  Нотаріуси

  Електронна система документообігу, електронні цифрові підписи, єдині мультифункціональні центри – скоро і завіряти то буде нічого. Функції нотаріуса зводяться до посвідчення угод і документів. А нам кажуть про чіпи, що ідентифікують системи з усіма даними на людину, починаючи від групи крові, завершуючи нерухомістю у власності. Такі юристи цілком можуть піти в небуття через непотрібність.

   

  Логісти, оператори державних послуг

  Чому? Навігація, як і консультування, цілком може бути переведено на автоматичні програми. Та що вже там говорити, якщо сміливці прогнозують незабаром, що водіїв не буде – розумні машини роблять все самі. Час покаже.

   

  Медики, фармацевти, провізори

  Таке припущення навіть лякає. Як так? Йдеться про окремі напрямки, наприклад, мікрохірургія – роботи вже проводять операції, і цілком успішно. Нам же залишається сподіватися, що якість медицини рано чи пізно підвищиться – нехай навіть таким способом.

   

  Інспектори ДПС

  «Нарешті!» вигукнуть всі (хіба що крім сімей представників цієї важливої в теорії професії). До слова подібний досвід вже був, але сказати, що він увінчався успіхом – не можна. Свавілля і аварії на дорогах посилилися. Однак система дистанційної регулювання і штрафів дійсно здатна звести нанівець присутність співробітників на дорогах.

  Шахтарі, інженери цієї сфери, гірники

  Чи то світ починає замислюватися про непоправності ресурсів і шкоду екології, то чи людські життя стали більше цінуватися, а може просто є більш дешеві і менш трудомісткий альтернативи палива – але шахтарі перестають бути в ТОПі професій. Хоча ще кілька десятків років тому це була еліта серед робочих спеціальностей. Гірська інженерія, геологорозвідники і багато інших сфер тепер пов’язані зі значними труднощами в пошуку роботи.

  Час не щадить традиції і звички. Вибираючи, куди йти навчатися, ознайомтеся з атласом нових професій на дозвіллі. Хоча вийдеш на вулицю, глянеш на стан доріг – і такі прогнози з майбутнього здаються казкою. Пам’ятайте, з компанією «Наука-Сервіс» ви будете просунутим студентом, якому по плечу будь-які зміни. Треба – так треба. Зробимо по-новому, краще, сучасніше!

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук