10.12.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Як оформлюються рисунки в дипломах?
  2. Правила використання графіків і діаграм
  3. Як оформлюються схеми в дипломній?

 

В хорошому дипломі завжди знайдеться місце елементам візуалізації. Схема, креслення, графік, зображення – важливі елементи будь-якої наукової праці. Вони спрощують сприйняття, роблять матеріал корисним, допомагають аргументувати позицію автора. Однак. Не можна ігнорувати таку специфіку, як правила оформлення. Давайте поговоримо про це.

 

Як оформлюються рисунки в дипломах?

 

Рисунок повинен розташовуватися відразу після тексту, в якому він згадується. Між останнім реченням та ілюстрацією робиться відступ в один рядок.  Розділи та підрозділи не можуть завершуватися таким матеріалом. Тобто малюнки повинні обрамлятися текстом.

 

Обов’язкова вимога – нумерація. Використовується порядковий номер і арабські цифри. У табличного матеріалу своя нумерація, у іллюстраційного – своя. Якщо рисунки винесені в додатки, там цифри проставляються заново.

 

Дуже маленький розмір зображень в самому тексті, на який автор не посилається, може не ідентифікуватися. Оформлення передбачає, що ілюстрації підписуються. Вказується саме слово і порядкова цифра. За необхідності, нижче може розміщуватися роз’яснення або назва.

Занадто об’ємні зображення і малюнки виносяться або на окремий лист, наступний відразу після, в якому є посилання на рисунки, або в додатку.

Правила використання графіків і діаграм

 

Діаграми розміщуються після матеріалу зі згадуванням про них, або на наступній сторінці, якщо немає місця. Матеріали готуються за допомогою опції в Word, у вкладці «Вставка». Залежно від формату і змісту такі елементи візуалізації можуть бути декількох видів:

 

 

  • діаграми-області;
  • сітчасті або радикальні;
  • венни;
  • кругові або секторні;
  • лінійні або стовпчасті – це всім нам відомі гістограми.

 

Графіки також шикуються по аналогії. Досить ввести інформацію в програму, попередньо обравши тип. Результат сформується автоматично. Важливо відзначити, що системи Антиплагіат НЕ зчитують таку інформацію, тому вона не впливає на унікальність.

 

Для пояснень автор може вдатися до тексту під рисунком і написати роз’яснювальну інформацію на вільному полі діаграми або графіка. Напис з назвою можна вказувати вгорі або внизу елемента по центру рядка. Нумерація обов’язкова.

Незважаючи на суворість наукового стилю, який передбачає тільки чорний шрифт, офіційно дозволено в дипломній роботі використовувати колірні варіації в діаграмах і графіках

Як оформлюються схеми в дипломній?

 

 

Для схем важлива легко читання і максимальна наочність. Ніхто не буде під мікроскопом розглядати літери. Тому оформлення повинно відповідати загальній концепції і науковому стилю.

 

 

У розпорядженні автора загальний шаблон фігур в Word. За допомогою такого інструменту можна досить легко і швидко відобразити схематичні зображення. У тому числі складні і багаторівневі, з залитими картинками.

 

 

Використовується нумерація і позначення назви. Для інженерних схем використовуються спеціальні галузеві ЕСКД. За зображенням обов’язково потрібно використовувати текст, хоча б пару рядків.

Схеми найкраще вставляти в текст готовим малюнком, а не збирати їх прямо на сторінці. Оскільки при будь-якому найменшому форматуванні вони роз’їдуться

Часом диплом легше написати, ніж оформити. Такі реалії. Робота з елементами візуалізації дуже копітка. Гідні зразки знайти досить складно. Якщо вам таке завдання виявилася не під силу, звертайтеся до головного помічника студентів в Україні – компанії «Наука Сервіс».

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × three =