Оформлення графіків і малюнків в дипломі

В хорошому дипломі завжди знайдеться місце елементам візуалізації. Схема, креслення, графік, зображення – важливі елементи будь-якої наукової праці. Вони спрощують сприйняття, роблять матеріал корисним, допомагають аргументувати позицію автора. Однак. Не можна ігнорувати таку специфіку, як правила оформлення. Давайте поговоримо про це.

 

Як оформлюються рисунки в дипломах?

 

Рисунок повинен розташовуватися відразу після тексту, в якому він згадується. Між останнім реченням та ілюстрацією робиться відступ в один рядок.  Розділи та підрозділи не можуть завершуватися таким матеріалом. Тобто малюнки повинні обрамлятися текстом. Обов’язкова вимога – нумерація. Використовується порядковий номер і арабські цифри. У табличного матеріалу своя нумерація, у іллюстраційного – своя. Якщо рисунки винесені в додатки, там цифри проставляються заново.

Дуже маленький розмір зображень в самому тексті, на який автор не посилається, може не ідентифікуватися. Оформлення передбачає, що ілюстрації підписуються. Вказується саме слово і порядкова цифра. За необхідності, нижче може розміщуватися роз’яснення або назва.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Занадто об’ємні зображення і малюнки виносяться або на окремий лист, наступний відразу після, в якому є посилання на рисунки, або в додатку.

  Правила використання графіків і діаграм

   

  Діаграми розміщуються після матеріалу зі згадуванням про них, або на наступній сторінці, якщо немає місця. Матеріали готуються за допомогою опції в Word, у вкладці «Вставка». Залежно від формату і змісту такі елементи візуалізації можуть бути декількох видів:

  • діаграми-області;
  • сітчасті або радикальні;
  • венни;
  • кругові або секторні;
  • лінійні або стовпчасті – це всім нам відомі гістограми.

  Графіки також шикуються по аналогії. Досить ввести інформацію в програму, попередньо обравши тип. Результат сформується автоматично. Важливо відзначити, що системи Антиплагіат НЕ зчитують таку інформацію, тому вона не впливає на унікальність. Для пояснень автор може вдатися до тексту під рисунком і написати роз’яснювальну інформацію на вільному полі діаграми або графіка. Напис з назвою можна вказувати вгорі або внизу елемента по центру рядка. Нумерація обов’язкова.

  Незважаючи на суворість наукового стилю, який передбачає тільки чорний шрифт, офіційно дозволено в дипломній роботі використовувати колірні варіації в діаграмах і графіках

  Як оформлюються схеми в дипломній?

   

  Для схем важлива легко читання і максимальна наочність. Ніхто не буде під мікроскопом розглядати літери. Тому оформлення повинно відповідати загальній концепції і науковому стилю. У розпорядженні автора загальний шаблон фігур в Word. За допомогою такого інструменту можна досить легко і швидко відобразити схематичні зображення. У тому числі складні і багаторівневі, з залитими картинками.

  Використовується нумерація і позначення назви. Для інженерних схем використовуються спеціальні галузеві ЕСКД. За зображенням обов’язково потрібно використовувати текст, хоча б пару рядків.

  Схеми найкраще вставляти в текст готовим малюнком, а не збирати їх прямо на сторінці. Оскільки при будь-якому найменшому форматуванні вони роз’їдуться

  Часом диплом легше написати, ніж оформити. Такі реалії. Робота з елементами візуалізації дуже копітка. Гідні зразки знайти досить складно. Якщо вам таке завдання виявилася не під силу, звертайтеся до головного помічника студентів в Україні – компанії «Наука Сервіс».

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук