Як самому написати курсову роботу?

За роки навчання в університеті студент стикається з величезною кількістю різних писемних робіт. Реферати, есе, доповіді – те, що може «попастися» у процесі, а може й ні. А ось із курсовими доведеться мати справу всім, адже вони є обов’язковим пунктом навчального плану.

 

Що таке курсова робота?

 

Курсова робота – письмова студентська робота, яка має продемонструвати знання студента за результатами проходження цілого курсу. Як правило, курсові роботи пишуться з профільних предметів. Тут, на жаль, як це буває із заліком чи іспитом, сподіватися на диво не вийде – щасливий квиток, у якому добре знайомі всі питання витягнути не вдасться. Тема має бути досить глибоко вивчена і за результатами проведеного дослідження мають бути запропоновані конструктивні вирішення проблеми, надано рекомендації тощо (все залежить від того, яка тема обрана для дослідження). Зневажливо ставитись до неї не варто, адже оцінка йде в диплом.

До вибору теми слід підходити максимально відповідально. Адже від цього залежить те, наскільки успішним та легким буде шлях до бажаного результату. Не завжди співробітники кафедр відповідально підходять до своєї роботи і переглядають запропоновані теми – є ризик потрапити на неактуальну тему.

Етапи написання курсової роботи

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Для того щоб вийти на захист із гідною роботою, доведеться пройти кілька етапів:

    1. Підготовчий

     

    Цей етап передбачає вибір теми дослідження та наукового керівника проекту (якщо така можливість передбачена у вищому навчальному закладі). Якщо вдасться самостійно підібрати і те, й те, це вже запорука успіху. Адже вибравши цікаву для себе тему не доведеться страждати від того, що підібрана для вивчення інформація не цікавить і викликає лише негативні емоції. Ну а науковий керівник, з яким студент буде на одній хвилі, допоможе розібратися у важких моментах, розповість про особливості оформлення роботи тощо.

    Хорошою ідеєю буде підійти до наукового керівника одразу після того, як тема буде обрана. Це покаже зацікавленість у роботі та допоможе виділитися серед інших студентів.

    1. Вивчення інформації та складання плану

     

    Необхідно загалом опрацювати роботу, накидати собі зразковий план, продумати його й узгодити все з науковим керівником. Це дозволить у процесі підготовки роботи не уникати теми і досягти поставленої собі мети.

     

    1. Підбір джерел на тему дослідження

     

    Тут є важливий нюанс: тези, наукові статті, підручники, монографії мають не просто підходити до теми роботи, вони мають бути ще й актуальними. Рекомендується використовувати джерела, видані за останні 5 років. Такий термін давності є найбільш оптимальним. З одного боку, не буде проблем з тим, що літератури на тему немає, з іншого – не треба буде всоте описувати те, що вже було досліджено. Курсова, звичайно, набагато «скромніша» в обсягах і тому, чого від неї очікують викладачі (порівняно з дипломною роботою чи магістерською), але й вона повинна мати практичну та теоретичну цінність.

     

    1. Ознайомлення з вимогами до курсової

     

    Не варто цей момент залишати насамкінець – підганяти роботу потім може виявитися важчим, ніж подбати про все відразу. Вимоги до курсової містяться у методичних рекомендаціях кафедри, на якій виконується робота.

     

    1. Написання курсової роботи

     

    Цей етап найоб’ємніший і передбачає виконання величезного пласта роботи. Сюди належить:

    • написання вступу курсової роботи. У цій частині необхідно викласти актуальність теми дослідження, визначити мету та завдання курсового проекту, прописати методологію;
    • написання основної частини роботи. Вона передбачає виклад теоретичної та практичної складової;
    • формулювання висновків. Вони мають бути чіткими, лаконічними та корелювати зі вступом до роботи.

    При написанні роботи в жодному разі не можна забувати про те, що не допускається плагіат у будь-яких його проявах. При цьому плагіатом є не лише копіювання чужих «шматків тексту», а й запозичення чужих ідей без посилання першоджерела.

    1. Оформлення роботи відповідно до вимог

     

    Сюди належать індивідуальні вимоги ВНЗ, а також оформлення списку використаних джерел згідно з ДСТУ. Докладніше на деяких етапах зупинимося далі.

     

    Висновок курсової

     

    Висновки курсової роботи мають бути побудовані відповідно до викладеного матеріалу на сторінках дослідження. Варіант написати гарне введення та «стягнути» звідки висновки – не пройде. Мало того, що у висновках мають бути сформульовані результати проведеного дослідження (не забуваємо про те, що інформація в розділах має відповідати їх назвам), то вони ще мають бути зіставні із вступом курсової. Мета має бути досягнута шляхом послідовного вирішення завдань, які поставив перед собою автор.

     

    Вимоги до оформлення курсової роботи

     

    Ознайомитись із вимогами до курсової можна на сторінках методичних рекомендацій. Ось деякі з них:

    • науковий стиль. Написання роботи передбачає те, що студент використовує гарні формулювання для викладу своїх думок. Мовні конструкції мають продемонструвати вміння студента «подавати» матеріал;
    • шрифт 14 Times new Roman;
    • міжрядковий інтервал 1,5 тощо.

    Насправді оформлення нічим не відрізняється від інших видів письмових робіт.

    Джерела формуються в алфавітному порядку згідно з ДСТУ.

    Чи можна написати курсову за день?

     

    Написати якісну роботу, яка буде відповідати всім вимогам, що висуваються до неї, і з якою не соромно буде здатися перед науковим керівником не так вже й просто. Нюансів у роботі дійсно багато і на те, щоб їх врахувати потрібен час. Написати хорошу роботу за один день, особливо коли йдеться про студента, просто нереально. Навіть фахівцеві виконати таке завдання буде вкрай складно, особливо якщо потрапить важка тема.

     

    Щоб не витрачати особистий час на пошук літератури, відточування навичок письма, перевірку роботи на плагіат тощо, слід замовити курсову роботу в компанії «Наука Сервіс». Наші фахівці з радістю візьмуться за проект будь-якої складності та підготують роботу з юриспруденції, економіки, педагогіки, філософії, психології, бухгалтерського обліку і не лише.

     

    • Яким за обсягом має бути курсовий проект?

    Вимоги щодо обсягу курсової зазвичай викладені у методичних рекомендаціях кафедри. У середньому курсова робота має бути 30-40 сторінок.

     

    • Наскільки унікальною має бути курсова робота?

    Показник унікальності може змінюватись в залежності від ВНЗ, в якому виконується робота. Зазвичай робота має бути унікальною на 50-60%.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук