Як написати план дипломної роботи?

Грамотний план дипломної роботи спрощує процес її підготовки. Це запорука послідовності і впорядкованості. Планування необхідно, щоб не заплутатися у великому обсязі інформації, не збитися з теми, заощадити час. Адже дипломна робота хоч і об’ємна, але не безмежна, а значить повинна включати тільки головний і корисний матеріал.

 

Хороший план дипломної роботи – чому це важливо?

 

Уявіть, що ви вирішили поїхати в Європу, наприклад в Будапешт. У вас є два дні. Купили квитки, зібрали валізу і в подорож. Прилетіли в аеропорт і що далі? Де жити, що дивитися, де поїсти, куди сходити ввечері, на що звернути увагу, де кращі фото, де прокат велосипеда, як краще пересуватися? Це все вам потрібно було спланувати ще вдома і бажано до покупки квитків. Обираєте найкращий час, дивіться погоду, купуєте квитки, бронюєте житло, плануєте відвідування визначних пам’яток для того, щоб максимально ефективно використовувати дні. Читаєте форуми, поради бувалих, визначаєте як пересуватися, дізнаєтеся про доступний Інтернет, дзвінки тощо.

Також і з дипломною роботою – щоб не було хаосу в тексті, вам потрібно виділити пару годин і скласти план, продумати всі деталі. В такому випадку ваша робота буде цілісною і грамотною. Так, це не так цікаво як з Будапештом, але це принесе свої плоди.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  План – це основа вашої дипломної роботи. Чим ретельніше ви його продумаєте, тим легше буде писати роботу

  Стандартний план роботи та його структура

  Вивчаючи, як скласти план для дипломної роботи, звертайте увагу на структуру. Чим масштабніше дослідження, тим більше підрозділів. Спочатку складається так звана робоча версія. Згодом вона буде перероблена. І практична робота, і перевірка на унікальність можуть вимагати перефразування, уточнення, унікалізації. Це стандартні моменти, яких не уникнути особливо в таких роботах, як дипломи з економіки або з юриспруденції. Головне – план повинен орієнтувати, наочно показувати, про що мова в майбутньому дослідженні. На етапі підготовки це своєрідний «Навігатор» і вектор подальших дій. Остаточний варіант оформляється після написання всіх елементів.

  Отже, з чого ж складається стандартний план дипломного проекту:

  1. Вступ
  2. Теоретичний розділ
  3. Практичний розділ
  4. Рекомендаційні розділ
  5. Висновки
  6. Список використаної літератури
  7. Додатки (опціонально)

  І це все. Ну простіше бути не може. Кожен з розділів також повинен містити підрозділи.

  План стає змістом після того як робота написана. Тобто перед початком написання у Вас план, а після вже зміст, який має нумерацію сторінок

  Як скласти план під свою тему дипломної роботи?

   

  Отже, вище ми вже визначили з чого повинен складатися стандартний план. А тепер розглянемо на конкретному прикладі, як його скласти під свою тему. Наприклад, ваша тема «Удосконалення інвестиційної політики підприємства». І, що ж далі? Візьмемо на прикладі з поїздкою в Будапешт:

  1. Ви вивчаєте форуми, соціальні мережі, спеціалізовані сайти про подорожі – в разі диплома це перегляд профільної літератури, підручників для теоретичного розділу.
  2. Ви відвідуєте сайти з відгуками мандрівників, на яких можна спитати поради – для диплома таким порадником виступає досвідчений кваліфікований науковий керівник, який може підказати, як знайти підхід до практичної частини.
  3. Дивіться прогноз погоди на дати прильоту в Будапешт – корисним для дипломної роботи буде перегляд актуальних свіжих статей з вашої теми. Це дасть вам ідеї для своєї роботи, приклади аналізу, актуальні проблеми та перспективи досліджень.

  Для цього використовуємо пошуковик Google і вбиваємо ключові слова за нашою темою.

  Далі ми опускаємося нижче в результати пошуку і бачимо такі статті як:

  Отже, що ми маємо в результаті:

  Вступ

  Розділ 1. Теоретичні основи розробки інвестиційної політики підприємства

  1.1.

  1.2.

  1.3.

  Розділ 2. Оцінка існуючої політики підприємства ТОВ “Підприємство”

  2.1.

  2.2.

  2.3.

  Розділ 3. Розробка інвестиційної політики підприємства ТОВ “Підприємство”

  3.1.

  3.2.

  3.3.

  Висновки

  Список використаних джерел

   

  Головне питання – а де ж брати назви підрозділів? Так все просто! Якщо ви не змогли знайти їх в книзі або у статтях, то залишайте як є. Роздруковуйте і йдіть до викладача зі словами: “Я ось почав (а) план складати, допоможіть мені його деталізувати”. Ваш керівник буде в захваті! Він бачить, що ви працюєте самі і звертаєтеся за консультацією.

  Важливо затвердити план дипломної роботи з керівником. Це дозволить уникнути зайвих доробок

  Висновки

   

  Отже, план дипломної роботи виявляється не таким складним завданням. Але, в свою чергу досить важливим. Згадаймо, що за стандартом він повинен включати: вступ, три розділи, висновки, список літератури і опціонально додатки. Кожен розділ повинен складатись з підрозділів. Дотримуючись цих правил ваш успіх гарантовано!

  Уважність на цьому етапі допоможе вам надалі при написанні самої роботи. Чим ретельніше ви підійдете до питання складання плану, тим простіше буде написати, а в подальшому і захистити роботу. На цьому етапі ви завжди можете звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців з нашої компанії. Ми зможемо підготувати максимально якісний план дипломної роботи, який задовольнить не тільки вас, але і вашого наукового керівника.

  Рейтинг

  5 / 5. 1

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук