Технічний диплом: структура, зміст та помилки

Технічні дипломні роботи є особливо складними. Вимоги – жорсткіші, простору для творчості – менше. Болтологією прогалини не заповнити. Але є й бонуси – обсяг та кількість літератури теж менші. Це той випадок, коли треба брати якістю. У статті ми опишемо особливості написання технічного диплома та дамо корисні поради.

 

Структура технічної дипломної роботи

 

Дипломи з технічних спеціальностей називають проектами. Це тому, що у структурі є додатковий елемент – проектна частина, експериментальні та технічні відомості. У таких дослідженнях студенти моделюють, проектують, розробляють системи та описують їх. В іншому формою структура схожа зі стандартними дипломами. Обов’язкові елементи:

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  1. Титульний лист
  2. Зміст
  3. Вступ Актуальність, цілі, завдання, предмет, об’єкт, проект. А також теорія та методологія дослідження, огляд літератури.
  4. Теоретичний розділ Огляд теорії на тему об’єкта – функції, структура, динаміка, закони, історія, оцінка умов.
  5. Аналітичний розділ Діагностика об’єкта, оцінка використання ресурсів, аналіз показників діяльності підприємства, опис сильних та слабких сторін, порівняння отриманих результатів та еталонів, розробка рішень для вирішення проблеми та покращення ситуації, опис збитків від проблеми.
  6. Проектний розділ Обґрунтування практичних кроків щодо вирішення проблеми, розробка інструментарію, обґрунтування економічної вигоди запровадження заходів та розробок, розрахунки, докази.
  7. Висновки Загальні висновки, оцінка практичної значимості та застосування напрацювань.
  8. Бібліографічний список Кожне джерело, яке використовується в тексті, вказується у списку літератури та навпаки.
  9. Додатки Документи, розрахунки, моделі, проекти, формули, графіки.

   

  Правила написання технічної дипломної роботи

   

  Особливість проектів у тому, що теорія тут займає провідне місце. У проектному, конструкторському розділі її немає. Зате, залежно від теми, потрібно використовувати рівняння, таблиці, креслення, блоки схем, апробації, графічні аркуші, різні математичні інструменти.

  Це означає:

  • У таких дипломах елементами візуалізації відводиться велика роль. Вони мають бути точними, правильними, чіткими.
  • До кожної зі схем, розроблених програм чи методичних інструментів потрібен докладний опис.
  • Важливо, щоб ідея автора була зрозуміла іншим: не лише результат, а й шлях до нього.

   

  Правила написання – це ще й загальні вимоги до унікальності та грамотності. При цьому відсоток оригінальності для перевірки може бути нижчим, аж до 50-60%. Але плагіат неприпустимий.

   

  Помилки під час написання технічної дипломної роботи

   

  Ви помиляєтеся, якщо вважаєте, що кожен член комісії читає ваші думки та зрозуміє хід дослідження. Тому необхідно детально прописувати кожен елемент. Серед поширених помилок – неточності розрахунків і так званий «підгін» даних. Враховуючи спеціальні об’єкти технічних досліджень, будь то окрема програма, функціональний блок, математична модель, важлива чітка відповідність заявленій темі. Розбіжність – помилка.

   

  Проектна, теоретична та аналітична частина диплома мають відповідати один одному. Інакше на захисті виникне безліч запитань. Загалом можна сказати, що, яка б геніальна технологія не була, їй потрібно надати форму.

   

  Не вдається написати дипломний проект самостійно? Звертайтеся до компанії «Наука Сервіс». Наші автори – кандидати технічних наук із величезним досвідом підготовки технічних дипломних робіт на замовлення. Ми підберемо виконавця під вашу тему та виконаємо проект точно вчасно. Надаємо гарантії унікальності, якості та безкоштовних доопрацювань. Супроводжуємо до самого захисту!

  Рейтинг

  0 / 5. 0

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук